IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Фабриката на Xiaomi се превърна в туристическа атракция

Билетите за посещение в завода се продават на черно за над 200 евро

Възходът на китайците от  в автомобилната индустрия е безпрецедентен. Марката, която до преди 2 години свързвахме само с телефони, има само един модел в продажба, но какъв. За капак  фабриката , в която се произвежда бестселъра Xiaomi SU7, се превърна в туристическа атракция на Китай до такава степен, че намирането на билет е истински късмет.


Xiaomi SU7


Много е трудно да се проследят всички китайски марки, които се появяват, а и чезнат. Xiaomi обаче  произведе 100 000 броя от своята електрическа кола за малко повече от седем месеца. Главният изпълнителен директор дори се закани на Илон Мъск, че новата марка ще бутне Tesla от върха.

BYD е един от най-добрите примери за успеха, който една китайска марка може да постигне. Но вече има ново чудо. Въпреки че минаха само няколко месеца, откакто Xiaomi навлезе в автомобилната индустрия, нейният уникален модел се оказва истински хит, особено в Китай. Само SU7 Ultra получи поръчки за 7000 автомобила в рамките на 10 минути! Почти толкова Xiaomi искаше да продаде за една година.

Цифрите не лъжат. Xiaomi SU7 се продава като топъл хляб в Китай и дори се смята за по-баровски автомобил от Porsche Taycan. Но има още едно доказателство за успеха. И то е странно. Посещението на фабриката за автомобили на Xiaomi стана мода в Китай.
 

Xiaomi  SU7 Ultra


Тя е туристически феномен и задължителна дестинация, особено за младите хора. И почти е невъзможно да се намери билет за обиколка на съоръженията. Според CarNewsChina има вече процедура по кандидатстване, която може да се сравни с теглене на лотария. Търсенето на билети е толкова голямо, че неизбежното вече е факт - появата на черна борса. Цената на билет там е около 2000 юана или малко над 250 евро по текущия курс. За сравнение този за Дисниленд  до Париж през пиковите периоди струва около 100 евро.

Обиколката на фабриката, разположена близо до Пекин, продължават 60 минути. Тя позволява да видите производствената линия, пълна с роботи (има повече от 700), които могат да бълват 20 000 коли на месец. Те са 24 часа контролирани от около 100 работници. Фабриката е разположена на повече от 700 000 m² и произвежда превозно средство на всеки 76 секунди!

Посещението включва също церемония по посрещане и кратък тест на Xiaomi SU7. Всяка група е ограничена от 20 души. Само за една от тях имаше 4600 заявки.
 


 

0 от 500
  • #3
    6 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 1 седмица )
    Myth-е Антитрол-ов, ти наистина си болен: обикновена простичка статия, която е по-скоро в сферата на туристическата и развлекателните индустрии е обърната от теб в пл.yu.ене по друга марка, в пл.yu.ене по други хора и в крайна сметка в пл.yu.ене по самия теб си. Не можеш ли да си намериш позитивно занимание, с което да си полезен на себе си и на другите, а трябва всеки ден по сто пъти да се заяждаш, да нервничиш, да спориш, да обиждаш? Жалко за хората около теб - живеят в ад от психотормоза ти.
  • #2
    0 rate up comment 7 rate down comment
    Антитрол ( преди 1 седмица )
    Сега разбира се ще се появят троловете от тролфермата да ме обвиняват че преди 10 години не съм им казал че xiaomi прави страхотни електромобили, а по онова време съм хвалил Тесла, А сега съм обърнал палачинката. За тях не съществува хронологичен ред, не съществува понятиято логика и мислене. Не съществуват сравнения на технически характеристики, като например 500 kW зареждане на xiaomi, което не се предлага от никой не китайски производител. Ще ме нападнат, че им говоря истината. Дежавю!
  • #1
    1 rate up comment 8 rate down comment
    Антитрол ( преди 1 седмица )
    "производствената линия, пълна с роботи (има повече от 700), които могат да бълват 20 000 коли на месец.".... Да напомня една поговорка - бързите риби изяждат бавните. Да припомня и бързината на Toyota - за първата година произведе 10 000 електромобила би зет фор екс (последния да затвори вратата), за които не можа да намери батерии от един доставчик. Батериите бяха толкова качествени, че не можеха да се зареждат при отрицателни температури и измислиха падащи колела, за да не ги карат през зима