IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Скритите чудовища от 90-те години впечатляват дори днес

Прикрити като обикновени комбита и седани, тези автомобили притежават неподозирана мощност

През 1990-те години автомобилната индустрия преживява истински бум - по пътищата се появяват не само емблематични спортни автомобили, но и така наречените „вълци в овча кожа“. Това са серийни седани и комбита, които не се открояват външно, но по отношение на динамиката могат да се опрат дори на спортни коли от висок клас.

Тези автомобили се превърнаха в истински икони за цените на скритата мощност и практичност. Те доказват, че една кола на трябва да има външен вид, който да „крещи“ за нейните възможности. Понякога е достатъчно само да дадете газ, за да впечатлите всички останали на пътя. В наши дни те са много редки и ценни, защото въплъщават духа на една епоха, в която инженерите можеха да си позволят експерименти, а купувачите – да получат удоволствие от забележителна динамика в ежедневието си.


Скритите чудовища на 90-те години (ГАЛЕРИЯ):


0 от 500
  • #2
    11 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 10 месеца )
    За какви скрити "чудовища" говорите? Това са си известни (супер) спортни модификации, които си имат дори своите отличелени белези. Любителите на авомобили много добре знаят SRT, RS (Audi), R Volvo... Но сте пропуснали Омега (Лотус или OPC)
  • #1
    6 rate up comment 6 rate down comment
    анонимен ( преди 10 месеца )
    Направили сте реверанс към оризаите, иначе със Сиера и Омега в рубриката, джапанките пак щяха да са за палците.