IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

2,8 млн. са засегнатите коли на Volkswagen в Германия

За България все още няма данни за броя и моделите

2,8 млн. са засегнатите коли на Volkswagen в Германия

2,8 млн. са засегнатите коли на Volkswagen в Германия
Снимка: Ройтерс

В Германия от манипулацията на данните за вредни газове са били засегнати 2,8 млн. автомобили, заяви федералният министър на финансите Александър Добриндт.

Федералните власти са поискали от Volkswagen да поясни дали манипулиращият софтуер може да бъде отстранен. Това трябва да стане за сметка на компанията, поясни Добриндт.

По-рано той каза, че са били манипулирани не само дизелови леки автомобили, но и лекотоварни автомобили. „"Според текущата информация, освен леки автомобили, лекотоварни търговски превозни средства също са засегнати от незаконната манипулация на емисиите на дизеловите двигатели", каза Добриндт, без да споменава детайли.

Според информация на VW от предишните дни около 11 млн. коли с вграден манипулиращ софтуер се движат по пътищата, също и в Европа. Към момента обаче няма пълен списък на засегнатите модели.

Все още не е известен и броят на моделите в България, които биха могли да са засегнати.

Повече за скандала можете да прочетете тук

Тагове: Volkswagen Group
0 от 500
  • #27
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Ако обаче се окаже, че и при другите има съществени разминавания трябва да се преразгледа начина на мерене въобще. И на мен ми изглежда странен европейския циъкъл на мерене. В щатите твърдят, че са близко до реалните условия но сега разбирам, че и там ги мерят на дино стенд.
  • #26
    6 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Петров, ти като ФВ собственик явно си прихванал манипулаторското лъжене и опитваш да накараш хората да ти повярват за 5.4 среден разход на Голф бензин. А на бас, че това в най-добрия случай е извънградския ти разход при 80-90 км/ч средна скорост. При нормални градски условия тази кола ще харчи средно 7.5-9 л/100 км и осреднения ще ти е поне 6.5-7 л/100 км.
  • #25
    4 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Имам VW с 2.0 TDI 2014 и 2015 г. съотв. евро 5 и евро 6. Предполагам, че са от манипулираната серия. Разхода на гориво е около 1л. над официалните данни (и +0,5 л. от борд компа). Горе долу е такова положението, че и по-лошо с другите марки.Тъй като в момента в който ги купувах нямах представа какво са азотни оксиди и EURO 5-6, за мен беше важен реалния разход с който съм ОК.Ако VW са лъгали а другите не са-нека им скъсат шортите и да си платят за гяволъка. Съмнявам се обаче да се окаже така.
  • #24
    7 rate up comment 0 rate down comment
    Дифорс Валвматиков ( преди 10 години )
    ФВ върви към банкрут, въпреки че не ми се иска, тъй като ще се отрази на целия Европейски съюз. Аз лично не бих си купил автомобил от тази марка, но бих искал да има разнообразие на автомобилния пазар, защото конку'ренцията движи нещата напред. Интересно ми е също как Ауто Билд ще отразят скандала с прехваления от тях бранд и двигател и защо спряха издаването на списанието в България преди броени дни.
  • #23
    6 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Seat също е оборудвал автомобили с подправени двигатели на VolkswagenКомпанията призна, че от 2009 г. насам е оборудвала 500 000 автомобила със софтуер за манипулиране на екотестовете
  • #22
    7 rate up comment 0 rate down comment
    RRE S3 ( преди 10 години )
    niama da falirat,dacia 6te gi kupi.
  • #21
    9 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Интересно ми е за Шкода и Сеат, защо нищо не пишат. Нали и те ползват същите тракалници!Май ще почне разпродаване на марки, а ако няма кой да ги вземе закриването им. Най ще ми е жал за Шкода. Хубави коли правеха едно време, преди да се съберат с тези немски мошеници ВАГ.
  • #20
    10 rate up comment 0 rate down comment
    до: буш ( преди 10 години )
    Рулетката ги върна в първи клас.Сега да видим каква партенка ще измислят за това кога ще станат производител 1. Много ми е интересно какво ще излъжат. Години наред ни продънваха ушите с това нещо, а сега к'во пра'им! Май няма да е през този век, а в някой от следващите, ако случайно успеят да не фалират. И то ще го направят само и единствено, ако Германия налее милиарди, за да ги спаси. А немските данъкоплатци, колкото и да са фенове на ВАГените, едва ли ще са много доволни от това.
  • #19
    6 rate up comment 1 rate down comment
    до: ммм ( преди 10 години )
    На училище ходил ли си? Чувал ли си за лични местоимения и спрежение на глаголи? Кои ние? Аз от ние ли сме, като не карам и никога не бих си взел канцерогенен тракалник, колкото и да ми го хвалят? Тези дето ги карат са балъците, които се вързват на партенките. Да, малко по-малко харчат от бензиновите, но като сложиш по-скъпата поддръжка, по-скъпи консумативи, масла и т.н., включиш и по-честите ремонти се обезмисля инвестицията в дизел. На бензиновата кола, ако и сложиш АГУ и става мн.по-евтино
  • #18
    13 rate up comment 0 rate down comment
    буш ( преди 10 години )
    Този Винтеркорн е по-добър и от нашите ликвидационни съвети бре. За седмица ги редуцира с 1/3, след делата и глобите може да иде и половината компания. Такова показно харакири си направиха, че азиатците още не могат да си затворят ченетата!