IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Hyundai показа два седана, с които ще конкурира BMW и Audi

Моделите AG и Grandeur дебютираха на автосалона в Пусан

Hyundai показа два седана, с които ще конкурира BMW и Audi

Корейската компания Hyundai, която вече обяви амбициите си да бъде производител на премиум автомобили, представи два нови модела, с които ще конкурира германските производители BMW и Audi. Седаните AG и Grandeur дебютираха на автосалона в Пусан, като са предназначени за пазара на Южна Корея.
Hyundai показа два седана, с които ще конкурира BMW и Audi
Новите AG и Grandeur. Снимка: Ройтерс

С новите си модели Hyundai ще опита да въздейства на увеличаващата се популярност на германските автомобили на родния си пазар. След подписването на споразумението за свободна търговия между ЕС и Южна Корея през 2011 година вносните коли завладяха сериозен пазарен дял на автомобилния пазар на страната, който към 2016 година се окачва да достигне до 20%.

Именно завладяване на по-голям пазарен дял в сегмента на луксозните седани е целта на новите AG и Grandeur. Моделът AG е позициониран ценово между моделите Grandeur и Genesis, като ще стъпи на пазара в Южна Корея в края на тази година на цени от 44 100 долара.

"Има голяма празнина в моделната ни гама. Нямаме представител, който да запълни нишата между Grandeur и Genesis, което позволи на конкурентите ни да увеличат продажбите си. Именно затова пускаме новия AG", коментират от корейската компания пред Ройтерс.

Другият представен на изложението в Пусан модел - обновения седан Grandeur, също има за цел да се справи с конкуренцията на германските производители. Моделът е оборудван с дизелов агрегат, който покрива нормите на Евро6, генерира 202 к.с. и има обем от 2.2 литра.

"Продажбите на дизелови автомобили в Южна Корея непрекъснато се увеличават. През миналата година цели 62% от реализираните на пазара дизелови коли са били вносни, докато през 2010 година броят им е бил почти тройно по-малък", сочи информацията на Ройтерс.

"Новите модели на Hyundai са изправени пред предизвикателството да спечелят обратно доверието на местните клиенти, които все по-често избират европейски или американски автомобил - каза анализаторът от BS Securities Янг Хи-Джун. - Това не е невъзможна задача, тъй като пазарът на Южна Корея е един малкото, на които се купуват предимно автомобили местно производство. Цели 70% от продадените през миналата година в страната нови автомобили са произведени от Hyundai и Kia".

Към момента не е известно дали Hyundai планира да предлага новия седан AG и на други пазари.

0 от 500
  • #4
    15 rate up comment 9 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Мда оплакали се че им взема клиенти, въобръжаеми клиенти. Доколкото чета клиентите на БМВ,Ауди и Мерцедес не намаляват а се увеличават. Как пък стана ясно че Хюндай i40 им краде клиенти? Все едно някой да каже, че Тойота Корола, крадяла клиенти на БМВ?!? БМВ 316 1.6 136к.с. 0-100км. 8,9 сек.разход 5,9л.,, Хюндай i40 1.6 134к.с. 0-100км.ч. 11,3сек. разход 6,4л. То няма за какво да се хванеш. А разлика в цената само към 20 бона. Само който не може да си купи БМВ, ще си вземе Хюндай.
  • #3
    19 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    2.2 дизел с 202 коня и Евро 6 ? Уникален двигател са изкарали корейците. Не се сещам за аналог с подобни параметри... Браво, имайки предвид, че през последните години мерц.бмв и ауди се оплакаха, че i40 им взима доста клиенти, най-вероятно и този седан ще е добре направен и на по-конКУРеЕнтна цена.
  • #2
    16 rate up comment 15 rate down comment
    speedart ( преди 11 години )
    Hyundai показа два седана, с които ще конглокира BMW и Audi......ха ха ха ха ха ха ха ха ....хе хе хе хе ..хи хи хи хи....хо хо хо хо хо хо хо...ха ха ха ха ....е поне името на статията е гръмко
  • #1
    27 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Хюндай тръгнаха в правилна посока, но сега правят главоломна грешка, нищо де ще си блъснат главата 2-3 пъти и ще разберат. Хюндай си е Хюндай, няма как да се превърне в премиум марка, ако искаха да се наложат в премиум сегмента, трябваше да заложат на премиум марка, и СААБ се продаваше и Волво се продаваше и Ягуар и рейндж роувър се продаваше, ето смотаната марка ТАТА закупи ягуар и рейндж роувър и чупи продажби и приходи. Трябваше да се бръкнат от Хюндай и да закупят марка с име и да я вдигнат.