IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

1.7 dCi на Renaut-Nissan изкарва дълго, стига да не слушате производителя

Дизеловият двигател се произвежда твърде кратко време, но това не означава проблеми

Двигателят 1.7 dCi R9N с е един от най-интересните и в същото време подценени дизелови агрегати през последните години. Произвежда се за кратко време - от 2018 до 2020, но въпреки това намери място в много популярни модели на Renault и Nissan. Моторът наистина е много добър, но има една особеност – собственикът не трябва да приема буквално препоръките на производителя.


Плюсове и минуси на 1.7 dCi на Renaut-Nissan (ГАЛЕРИЯ):


0 от 500
  • #4
    2 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 2 седмици )
    Моят двигател е от тази генерация но 1,6 дци и най-неочаквано от един път загуби охладителна течност без предварителни признаци.Не бе нито един от споменатите проблеми и след смяна на гарнитура на главата не се оправи. Най-накрая Рено го смени с отстъпка от 65%,като знаят за такива случаи и за това подменят до 90 хиляди с 85% поемат Рено над тези 65%.Аз бях от вторите на 172 хиляди км без какъвто и да е друг проблем по колата.А,си я купих чисто нова с поръчка и чакане 3 месеца.
  • #3
    8 rate up comment 1 rate down comment
    иван ( преди 2 седмици )
    Маслото не се сменя според километрите, а според броя моточасове, изгореното гориво и начина на работа на мотора и шофиране. Компютърът го изчислява и показва на дисплея и не се стига до 30000 км. Така че тия мнения на 8000, 10000, 15000 и т.н. са излишни. Слагате качествено масло и каквото е по спецификация и толкоз, пък който иска да го сменя на всеки 4-5000 км.
  • #2
    4 rate up comment 9 rate down comment
    Стефффчу мамъъъ ( преди 2 седмици )
    Най- добрия двигател е на ФИАТ!!!???
  • #1
    5 rate up comment 1 rate down comment
    анонимен ( преди 2 седмици )
    Последните години самия борд-компютър изчислява интервалите за смяна на маслото и поне на моята кола никога не е кръгла цифра