IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Автомобилните газове водят до психически разстройства

Особено уязвима група от населението са децата, сочи изследване

Автомобилните газове, съдържащи олово, водят до психични разстройства при жителите на САЩ. Изследването е проведено от учени от американския университет Дюк, които стигат до извода, че невротоксинът значително влияе върху психичното здраве на гражданите.


изгорели газове


Експерти твърдят, че през последните 75 години около 151 милиона случая на психични заболявания в страната са били свързани с излагане на олово, което се е добавяло към бензина в миналото. Най-често американците са имали депресия, тревожност и хиперактивно разстройство с дефицит на вниманието.

Според учените оловото е невротоксично вещество, което променя мозъчната функция и разрушава мозъчните клетки. Въпреки това, няма безопасна доза на излагане на този токсин. Децата, които са най-податливи на излагане на олово, са деца, чието развитие на мозъка е нарушено от невротоксина.

Оловният бензин е забранен в САЩ още през 1996. Преди това обаче много жители са използвали такова гориво, излагайки се на опасните ефекти на невротоксина. Според проучването американците, родени преди 1996, са много по-склонни да изпитват психични разстройства и също така да изпитват различни промени в личността. Освен това оловото е повлияло сериозно на когнитивните способности на населението.


0 от 500
  • #2
    1 rate up comment 8 rate down comment
    анонимен ( преди 4 месеца )
    Пълни глупости... ама днешното население е толкова затъпяло и вярвщо на медиите, че кълве на всичко. Също като за климата.. Как пък по времето на индустриалната революция не са имали такива проблеми, предвид, че са били прани машини, дизеляци без филтри...
  • #1
    4 rate up comment 3 rate down comment
    анонимен ( преди 4 месеца )
    Кога ли ще се осмелят да направят статия и за вредите от днешните автомобилни газове? Пак след 30 години, както днес отбелязват 30 години от забраняването на оловото в бензина? Защото днес няма да е полит коректно.