fallback

Porsche представи нова технология за създаване синтетични горива

Процесът може да се извършва навсякъде, където има възобновяеми източници на електричество

Проектът на Porsche, подкрепен от Volkswagen Group Innovation, HIF Global и MAN Energy Solutions, е да започне в индустриален мащаб извличането на големи количества въглероден диоксид от атмосферата с помощта на възобновяема енергия, като по този начин допринася за борбата с изменението на климата.

CO2, получен от въздуха, след това може да се използва за производството на различни продукти, включително синтетични горива, получени чрез комбинирането му с водород, получен от вода. Това е процес, който вече се използва в чилийската пилотна инсталация на Haru Oni ​​​​и който, подчертава Porsche, може да бъде възпроизведен навсякъде, където има налично електричество от възобновяеми източници.

Добитият по този способ въглероден диоксид след това се пречиства допълнително и се съхранява като суровина, докато водата, образувана като страничен продукт, се изхвърля. CO2, припомня Porsche, може да се използва в бъдеще като суровина за направата на пластмаси, които не са получени от петрол, но също така може да се съхранява в дългосрочен план или да се комбинира с водород за производство на метанол и на различни синтетични горива (наричани също е-горива).

 

fallback
  • #46
    анонимен ( преди 1 година )
    Бустер4о,какво значение има колко ще изхарчиш,щом сумата е нула лева за електроенергия от фотоволтаици и перки?
  • #45
    анонимен ( преди 1 година )
    Бустер4о,какъв милион бе, какви 5 лева. Човека теглил кредит от 40000 лева и не му стигат да си плаща вноските по кредита.Затова го продава,да се отърве от калпавата "инвестиция".
  • #44
    MythBuster ( преди 1 година )
    Хайде помисли си какъв е абсурдът да изхарчиш 5000kWh за събирането на 1 тон въглероден диоксид, който се отделя при производството на 1000kWh електрическа енергия от въглищна централа? Как въобще и през ума може да ти дойде, камо ли да настояваш, че това е бъдещето?
  • #43
    MythBuster ( преди 1 година )
    Тинтири-минтири ( преди 1 час )- какво ако сменим подхода и го събираме там, където концентрацията му е висока около 60% в комина на въглищен ТЕЦ "Защо мислиш че си най-умния и никой преди тебе не се е сетил? Няма значение къде ще ги събираш! Преработката и отделянето на чист въглероден диоксид годен за производство на гориво е енергоемък и скъп процес. Абсолютно безсмислен от икономическа гледна точка.
  • #42
    MythBuster ( преди 1 година )
    "До 28.Беше се появил собственик на фотоволтаична централа,който написа : най силния месец юли 900 лева,най слаб месец януари 150 лева,общо за годината 5000 лева.Не смогва човека да си плаща кредита към банката,всичко е пунта Мара. "Тоест казваш че бизнес в който си вложил 1 милион, и ти носи годишни доходи от 125 000 лв е губещ бизнес модел, тип пунта мара и е по-добре да си ги държиш в банката? Вероятно си станал милиардер с това мислене!
  • #41
    MythBuster ( преди 1 година )
    "Гост ( преди 2 минути )Всички производители на панели дават 10-12 години гаранция." Пак митове и легенди които ще разбиеш като дадеш първия линк или източник на информация. 10-12 години за кое? 10-12 години е пълната гаранция, за абсолютно всичко включително диодите и кабелите след панела. На самия панел гаранцията е поне 25 години А напоследък започнаха да дават 30 години, че ще запазят 80% от годишният си добив като нови. Диодите струват около левче и се сменят за три минути.
  • #40
    MythBuster ( преди 1 година )
    "Гост ( преди 22 минути )След 10 години всяка технология е морално остаряла.Ще се изобретят по ефективни панели,които обезсмислят използването на старите."Е така де, всяка технология остарява след 10 години а д в г е технология на 100 години. Защо на края винаги говорите абсолютно същото като мен, но никога не сте съгласни с мене първоначално? И ако преди 50 години КПД на ДВГ е било 30%, с колко се е подобрило за следващите 10 20 30 40 и 50 години? Почти не е мръднало.
  • #39
    Гост ( преди 1 година )
    Всички производители на панели дават 10-12 години гаранция.
  • #38
    Тинтири-минтири ( преди 1 година )
    Не е точно така - да, 2035та не би купил панели с технология от 2025та - но ако 2025та си инсталирал панели, ще е икономически неизгодно да ги смениш. Ще ги смениш около 2045та когато производителността им е паднала с около 25%. Отделен въпрос е, че до тогава вероятно ще има законодателство относно рециклирането им и като платиш за утилизацията им ще си горе долу на нула и няма да мислиш за панели пак :D
  • #37
    Гост ( преди 1 година )
    След 10 години всяка технология е морално остаряла.Ще се изобретят по ефективни панели,които обезсмислят използването на старите.
fallback
Последни