В автомобилната индустрия има понятие - „слипъри“. Така се наричат автомобили, които на външен вид изглеждат много бавни, но при потегляне от светофара могат да засрамят редица модели с по-добра репутация. Наскоро към тях се присъедини новото, пето поколение на Toyota Prius, което трябва да привлече нова аудитория към хибридите, като докаже на младите хора, че тези коли са не само екологични, но и сравнително бързи.
В случая Prius с 2,0-литров бензинов двигател може да „накаже“ някой ухилен младок в 2,0-литрово BMW. И не е само той, има и други подобни автомобили на пазара. Колите в този списък вдигат 100 км/ч за по-малко от 7 секунди, което е сравнително добро постижение. И с него ще изпреварите 90% от автомобилите в градския трафик.
10 коли, които са по-бързи, отколкото изглеждат (ГАЛЕРИЯ):
Отдавна е известно, че някои версии на Skoda Octavia са опасен съперник в състезание за ускорение на светофара, като стандартната версия на модела с 2,0-литров бензинов двигател със 190 к.с. вдига 100 км/ч за 6,8 секунди. Дизелът с 4х4 е още по-бърз – 6,6 секунди, но ще е крайно предвидимо Octavia да влезе в този списък. Затова в него е Karoq със същия двигател EA888 със същите 190 к.с., при който ускорение до 100 км/ч от място отнема 7 секунди.


0