Автомобилната индустрия винаги се е отличавала с иновации, като те се факт и в наши дни, когато навлизаме в една нова ера на технологии като електрификация, автоматизация и мобилност. Не всяка идея, родена през годините, обаче е добра, защото няма гаранция, че широката публика ще я приеме.
С помощта на изданието AutoExpress ви предлагаме някои технологични иновации от миналото, които поради различни причини не са имали очакваното въздействие. Те трябваше да променят индустрията, но вместо това се оказаха провали.
10 автомобилни иновации, които се оказаха провал (ГАЛЕРИЯ):
Докато в наши дни мисълта за кола с ядрен реактор изглежда напълно необичайна, през 50-те години тя се смяташе за достатъчно жизнеспособна, за да може Ford да произведе умален модел, с който да покаже как би изглеждало подобно превозно средство. Идеята зад Nucleon беше, че реактор, разположен в задната част на колата, ще използва делене на уран, за да загрее генератор, който ще преобразува съхраняваната вода в пара, задвижвайки набор от турбини. Те ще захранват колата и електрически генератор.
Предимствата, които Ford предвиждаше, бяха почти нулеви емисии и превъзходна „горивна ефективност“, като доливането на уран се изисква само на всеки 5000 мили. Въпреки че звучеше като интересна концепция, множество опасения – включително размера на реактора, какво да се прави с отпадъците и потенциалните последици от катастрофи, гарантираха, че Nucleon ще си остане само идея.