Испанският производител Cupra пуска на пазара нова версия на своя компактен хечбек Leon, която получава „мек“ хибриден агрегат, състоящ се от 1,5-литров бензинов турбомотор и 7-степенна автоматична трансмисия DSG. Съвкупната мощност на задвижващата система е 150 к.с.

Всъщност това е същият вариант, предлагат на Seat Leon, който включва бензиновия двигател, комбиниран с 48-волтова литиево-йонна батерия, която се намесва в определени фази на шофиране, подобрявайки потеглянето и консумацията на гориво. Системата позволява пътуване с изключен двигател, след като водачът махне крака си от педала на газта. Тя подпомага и ускорението за кратък период от време.
Стандартното оборудване на Leon вече е доста богато и включва, наред с други неща, 10-инчов сензорен дисплей, адаптивен круиз-контрол, Light Assist и изцяло LED-фарове с динамични задни мигачи. Базовото оборудване може да се комбинира с Matrix LED фарове (730 евро) и спортни седалки в Petrol Blue или черна кожа със специални шевове.

Освен това Cupra се предлага с технологичен пакет (1575 евро), който включва 12-инчова навигационна система, многобройни допълнителни системи за подпомагане на водача и кутията за свързване и пакета Copper Design (1000 евро), където намираме 18-инчови джанти Performance, черен спойлер и алуминиеви педали.
Версията 1.5 Hybrid вече може да бъде поръчана, като цените започват от 29 990 евро. В гамата на Cupra Leon има още 2,0-литров бензинов (неелектрифициран) мотор с мощност 245 и 300 к.с. и plug-in хибриди 1.4 TSI с мощност 204 и 245 к.с. До края на годината испанският производител ще представи и нови двигатели за семейството Sportstourer.
Още снимки на Cupra Leon - вижте в галерията:


0