IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Кой пропада най-често при техническите прегледи на Острова?

Според Агенцията за транспортни средства и обслужването им (VOSA).

Кой пропада най-често при техническите прегледи на Острова?
Агенцията за транспортни средства и обслужването им (VOSA) във Великобритания, която е в състава на Министерството на транспорта, за първи път публикува резултати от техническите прегледи на автомобилите.
Както е у нас, и във Великобритания на ежегоден задължителен технически преглед подлежат всички автомобили след третата година на закупуването им.
Досега от VOSA никога не бяха публикували резултатите от тези прегледи (за разлика от немската TUV, която прави това отдавна), защото считаха, че това би било нещо като нарушаване на търговска тайна.
Сега обаче, BBC поиска отчетите на агенцията, като се позова на закона за свобода на информацията и в крайна сметка ги получи. Първите данни са за автомобили произведени през 2004 година и за първи път минали на технически преглед през 2007.

Най-често на стриктния технически преглед сред тригодишните автомобили е пропадал Renault Megane – тестът не е издържан от 28.1% от явилите се на преглед автомобили от този модел.
При лекотоварните автомобили най-много провали е имало при модела Ford Transit Connect – 30.5 % от явилите се на преглед са били върнати по една или друга причина.
Сред 10-те модела на 3 години, най-често проваляли се на теста на министерството на транспорта, влизат още Peugeot 307 (24.7%), Vauxhall/Opel Corsa (24.7%), Renault Scenic (23%), Vauxhall/Opel Meriva (22.3%), Vauxhall/Opel Vectra (22%), Ford Mondeo (21,8%), Citroen Berlingo (21.5%), Fiat Punto (21.2%), Renault Clio (21.2%), Ford Ka (21%).
По-добре от тях са Peugeot 206, Mini, VW Passat, Citroen C3, VW Golf и Citroen Xsara Picasso.
Според британските експерти неудовлетворителните резултати на модели като Vauxhall Vectra и Ford Mondeo, които много широко се използват като фирмени коли, вероятно се дължат на тежките условия на експлоатацията им и лошо поддържане.
Трябва да се каже, че техническите прегледи във Великобритания са изключително стриктни, като за това говори и фактът, че най-често автомобили са били връщани, заради износени гуми или дори за леки повреди по табелите с регистрационни номера.
ВВС публикува и данните за резултата от прегледите на автомобили по-стари от 10 години. През 2007 година най-проблемни сред тях са били Rover 420, Fiat Punto, Ford Ka, Renault Megane, Ford Escort, VW Passat, Ford Transit, Ford Fiesta, Renault Clio и Audi A4. При всички тези модели прегледа не е бил успешен от първи път за над 50% от тях.  
0 от 500
  • #23
    0 rate up comment 0 rate down comment
    C3 ( преди 15 години )
    Passat и Golf sa при три годишните,малко по-добре от тези на дъното.И при 10 годишните го има.А най-евтиния Passat в момента,с отстъпките започва от 42 хил. лв. http://***.volkswagen.bg/modelle/passat/der_passat/promotions/ евтин някой друг път!
  • #22
    0 rate up comment 1 rate down comment
    Уф ( преди 15 години )
    За 10 годишните през 2007г. Тоест първия модел на А4. Научете се да четете и тогава пишете. А4 от 2007г. е бил всико в класа си. и ако се разровиш в Ауто медия ,ще видиш ,че е предпочитан модел пред конкурентите в клака БМВ 3 и Мерцедес С и има по големи продажби от тях.
  • #21
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Бате Цецо ( преди 15 години )
    И според мен не са обективни тестовете, в предишните коментари също се каза: Марките с най-много дефекти са и най-масовите. Освен това може връщанията да са за немърливост - били връщали за гуми и издран номер ... B.U.L.L.S.H.I.T. Та моя номер за половин година се измърля от мушичките (карам предимно нощем) и няма миене нито с обезмаслител нито с какъвто и да било препарат - аз каква вина имам, че номерата са боядисани с некачествена боя, а имам самочуствието, че си поддържам доста чиста колата.
  • #20
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Уста Льольо Фичето ( преди 15 години )
    Автомобилите Форд/Фиеста,Фокус,Мондео и др./е много ясно,че са германски.Те не се сглобяват/?!/,а преминават целия цикъл - проектиране в Германия и производство в Германия и други европейски страни.Те са за европейския пазар и много ясно,че са германски коли.Все едно, кой стиска акциите на фирмата.
  • #19
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Ми ти къде го видя пък пасата? аа при 10 годишните коли. Ама тогава пасата струваше с 3000лв. повече от Венто ,а новите пасати също са евтини. Кола почваща от 30-сетина хиляди лева само с 5-6 хиляди отгоре на Голф. Евтина марка си е даже народна.
  • #18
    0 rate up comment 0 rate down comment
    fiesta ( преди 15 години )
    Преди няколко дни четохме,че А4 е най-надеждна в класа си в Германия,според DEKRA http://news.automedia.bg/serial/8/8669.html тук я виждаме като най-лоша за 2007.Попадането в двете крайности не говори никак добре.
  • #17
    0 rate up comment 0 rate down comment
    йежи ( преди 15 години )
    Ама да в Германия няма служебни коли сигурно.Хйаде да не си говори глупости.На всички е ясно,че немците удрят много яко рамо на техните марки и прикриват дефекти,когато могат.За това има толкова голяма разлика от резултатите в Германия и където и да е другаде.
  • #16
    0 rate up comment 1 rate down comment
    Punisher ( преди 15 години )
    Мммм да..рено,и чикиите от пежо...някой замислил ли се е защо в щатите най-големият пазар в света не се продават *** като рено и пежо ситроен....Ами защото не се вписват на фона на лидерите като Акура,Лексус и др.изобщо не ме учудва че това подобие на автомобил меган,се е провалял най-много! Все пак са французи да си правят свирките и това е!
  • #15
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Jelqzko ( преди 15 години )
    Аз също смятам, че тази класация е супер субективна! Не може да върнат един автомобил за изгоряла крушка, а друг за счупен шарнир или скъсан маншон или още по-голяма провреда, а в същото време и двата автомобила да вдигат % на съответната марка!Плюс това според е нормално, колите които са най-често служебни да са доста по занемарени. Все пак да не се заблуждаваме, служебната кола само се кара, никой не ляга събота или неделя под нея, а просто нещо като се чупи се кара в сервиза !
  • #14
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Форд може да се сглобяват в Германия от известно време , но дали са немска марка я се замисли !? Има разлика в това просто да се сглобява дадена марка някъде и в това да произведаш дадена марка .....