IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Opel Frontera / Опел Фронтера

+ прилично качество на изработка, балансирано окачване, мощни, но икономични мотори.- сравнително малко пространство в купето, спорни качества извън пътя за дългата база.

Opel Frontera / Опел Фронтера


История на модела:

02/92 Представяне на модела. Купе с три и пет врати. Двигатели: бензинови: 2,4-литров със 125 конски сили, 2,0-литров със 115 коня и 2,3-литров турбо-дизел със 100 к.с.

01/95 Заднато окачване вече е с конусовидни пружини.

09/98 Фейслифт на модела. Нови мотори: бензинов 3,2-литров V6 с 205 конски сили (само за „дълга база“ с 5 врати) и 2,2-литров турбо-дизел с директно спръскване на горивото и 115 коня.

02/99 Модификации Sport RS и Limited серийно с ABS.

09/02 Турбо-дизеловият 2,2 DTI е осъвременен и е вече 120 конски сили.

07/03 Моделът е спрян от производство.



Opel Frontera 2,3 TD, дълга база, преди фейслифта.

Opel Frontera – бестселърът на компанията крие под обвивката си механика от Isuzu. Двата различни варианта на каросерията отговарят на различните очаквания. Дългата база, с 5 врати предлага доста пространство, както и възможност за теглене на ремарке до 2800 килограма. Късата база, с три врати и твърд (разглобяем) или мек (сгъваем) покрив, предлага преди всичко добро поведение на пътя.



Opel Frontera, дълга база, след фейслифта от 1998 година.

Важен момент от живота на Frontera е появата на новия 2,2-литров TDI двигател, през 1998 година. Той предлага умерен разход и добра тяга, въпреки че е малко муден при потегляне. 2,0-литровия бензинов двигател е много подходящ за късата база на Frontera.

До 1997 година, въздушните възглавници във Frontera се вграждат като „екстра“. Не твърде позитивно за Opel, говори и фактът, че до 2001 година ABS системата не се вгражда серийно в базовите модели на джипа.



Opel Frontera Sport (къса база) с твърд разглобяем покрив, произведена след 1998 година.

По старите екземпляри на модела ръждясват доста сериозно, както повечето Опели от този период. След 1999 година, този проблем е решен напълно.


Най-често срещани повреди:

Електрика: проблеми с бензиновата помпа, някои релета и кабелни връзки.

Мотори: безброй случаи на повредени двигатели, предизвикани от скъсани ремъци, поради неспазване на сервизните интервали, дефектни гарнитури на главата при 2,3 TD, чести дефекти във водната помпа, както и запушване на маркучите към радиатора, водещо до прегряване на двигателя.

Задвижване: дефекти при помпата на серво управлението на волана (до 1998 година).

Ако имате опит с Opel Frontera, коментирайте публикацията!
0 от 500
  • #4
    13 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Освен глупостите за двигателя и сервизните интервали, мога да кажа, че този който е писал статията определено не е в час що се отнася за ръждата. Имам Фронтера от 94 г. {възстаричка}, но няма една ръжда, рамата е супер запазена, което направи впечатление дори на проверяващия в КАТ и в сервиза, а и още нещо - въобще не е единствената такава кола в това състояние. А това за дългата база е истина, само че важи за всички дълги бази. Общо взето тоя е гледал на картинка джипа докато е писал, а всички знаем вица за опел и бягането от ръждата!
  • #3
    9 rate up comment 2 rate down comment
    chefo ( преди 16 години )
    imam 2.2dti limited avtomatik ot 4 god ia karam,nikakvi problemi.Dobar razhod za jip /8.5-izvun gradsko,12-gradsko/Nemiharesva che e malko shumna,losha izolacia vse pak e opel
  • #2
    3 rate up comment 10 rate down comment
    Анонимен ( преди 16 години )
    "...спорни качества извън пътя за дългата база." - Не са спорни,явни са.Това е едно по-големичко комби. Паркетен джип,само плаши гаргите.
  • #1
    16 rate up comment 2 rate down comment
    doubleD ( преди 16 години )
    "безброй случаи на повредени двигатели, предизвикани от скъсани ремъци, поради неспазване на сервизните интервали"това се отнася за всеки 1 двигател, не би трябвало да го пишете като потенциален проблем