IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Льоб смаза конкурентите си в Пайкс Пийк

Французинът постави феноменален рекорд

Себастиян Льоб (Фр) направо смаза конкурентите си в тазгодишното състезание Пайкс Пийк (Pikes Peak International Hill Climb), като спечели първото място с рекорд на трасето. Още при първия си опит 9-кратният световен шампион във WRC, управляващ Peugeot 208 T16, записа най-доброто постижение в историята на надпреварата – 8:13.878 минути.
Льоб смаза конкурентите си в Пайкс Пийк с феноменален рекорд
За сравнение досегашният рекорд бе от миналата година, когато Рис Милън финишира с време 9:46.164 минути. Именно Милън с Hyundai PM580-T завърши втори след Льоб, като изоставането му бе повече от 30 секунди – 9:02.192 мин. Трети остана Жан-Филип Даяр (Фр, Mini Countryman) – 9:42.740 мин.

„Нямах никакви шансове, защото Льоб не може да бъде победен по никакъв начин”, категоричен бе Мълен след финала. От своя страна Себастиян призна, че е бил вдъхновен от успеха на Ари Ватанен (Фин), който през 1988 г. спечели състезанието с Peugeot 405 T16.

„Колата вървеше перфектно, а и аз не допуснах никакви грешки. Признавам, че да управлявам подобен автомобил е нещо невероятно и затова съм много щастлив”, коментира Льоб. Неговото Peugeot 208 T16 разчита на мощност 875 к.с. при тегло 875 кг. Средната скорост на французина по трасето е била около 140 км/ч.

Самото състезание е наричано от пилотите „Еверест на моторните спортове”. Участниците катерят връх в планината Pikes Peak, като трасето е с дължина 19.6 км и има повече от 150 завоя. Надпреварата се организира от 1916 г. насам.

Снимка: Peugeot  Sport

Тагове: pikes peak peugeot 208 t16
0 от 500
  • #5
    34 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Той ги беше отказал, още на тренировките. На самото състезание направо ги унижи.
  • #4
    22 rate up comment 0 rate down comment
    nick_bps ( преди 10 години )
    Според мен се отказа , просто за да даде шанс на останалите пилоти , и на други да бъдат забелязани , с него в състезанието нямаше никакъв смисъл.