IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Ценни кадри бягат от AMG

Един от началниците отиде в BMW, а друг - във Volkswagen

Ценни кадри бягат от AMG

Кабинетите на началниците в спортното подразделение на Mercedes-Benz - AMG, което разработва най-бързите и мощни модели на марката, започнаха да се изпразват в първия месец на 2013 година. Двама от най-елитните специалисти в компанията напуснаха неочаквано, за да преминат на работа в конкурентни производители.
Ценни кадри бягат от AMG
Последен от AMG си тръгна Арнд Майер, който бе начело на отдела, разработващ окачването и кормилното управление на автомобилите. Именно под негово ръководство напоследък бяха създадени няколко модела, сред които бе и най-мощният и бърз сериен Mercedes-Benz - купето SLS AMG Black Series.

Майер взе решение да приеме офертата на големия конкурент - BMW. В баварския концерн той ще отговаря за настройките на автомобилите от серия М. Все пак, заради подписания от него договор на ключов специалист, експертът ще трябва поне 3 месеца да почива, преди да започне работа при конкуренцията.

Малко преди Майер своята молба за напускане подаде и Фритц Айхлер, който оглавяваше отдела на AMG за разработка на трансмисии. Айхлер бе подмамен от друг голям германски концерн - Volkswagen, където ще оглави отдела за разработка на бензинови двигатели.
 

Тагове: AMG
0 от 500