IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Mercedes предаде урок по аеродинамика

Представеният днес CLA има коефициент на челно съпротивление от едва 0.23

Mercedes предаде урок по аеродинамика

Mercedes предаде укор по аеродинамика
Mercedes-Benz представи официално своя нов модел CLA. Това е компактно купе с четири врати, което поставя нови стандарти в аеродинамиката на серийните коли. Моделът е позициониран между A-Class и C-Class, като има рекордно ниско челно съпротивление от едва 0.23.

Отличната аеродинамика обаче не означава посредствен дизайн. Возилото е почти аналогично с концепцията Concept Style Coupе (CSC), като се перчи с последните дизайнерски мотиви на немската марка и представлява компактна алтернатива на първото в света купе с четири врати - Mercedes-Benz CLS.
Mercedes предаде укор по аеродинамика
Mercedes-Benz CLA е базиран на новата A-Class и използва платформата на MFA (modular front architecture). Двигателите също са заети от хечбека, както и дизайна на интериора.

Размерите на новото купе с четири врати са: 4630 мм дължина, 2032 мм широчина (с огледалата) и 1438 мм височина. Това прави CLA с 38 мм по-дълъг от C-Class, въпреки че цената му ще бъде по-ниска. Междуосието на CLA обаче е по-късо - 2700 мм, докато при C-Class то е 2761 мм.

Представеният в Детройт модел - CLA 250, е оборудван с 2.0-литров бензинов двигател, доставящ 211 к.с. и 350 Нм. Базово задвижващи са предните колела, а като опция може да бъде поставена системата за задвижване на четирите колела 4MATIC. Трансмисията е 7-степенна с два съединителя, като разполага с пестящата гориво технология старт/стоп.

Когато стъпи на пазара в Европа моделът ще получи редица агрегати - бензинови и дизелови. Флагманът ще бъде CLA 45 AMG, който ще се отличава с мощност от 350 к.с. и система 4MATIC.

За безопасността на возилото са предвидени множество стандартни и опционални технологии, сред които ATTENTION ASSIST (следи за сънливост у шофьора), базираната на радар COLLISION PREVENTION ASSIST с адаптивен спирачен асистент, както и асистенти, следящи сляпата зона на страничните огледала и поддържащи автомобила в средата на пътното платно.

Премиерата пред публика на европейската версия на Mercedes-Benz CLA ще се състои утре в Берлин, Германия.

Снимки: Mercedes

Тагове: Mercedes-Benz CLA
0 от 500
  • #18
    11 rate up comment 11 rate down comment
    ToTo ( преди 13 години )
    Много нации имат принос към съвременния автомобил. но само една, дълбоко комплексирана, има претенциите че го е създала. 1. Ото копира 4-такотвия двигател от Алфонс Бо дьо Роша - французин, публикувал принципа на действие през 1862. http://***.britannica.com/EBchecked/topic/57574/Alphonse-Beau-de-Rochas2. триколесен е бил първият автомобил на Кюно от 17693. това е вярно, но не е кой знае какво постижение при положение че 4-колесни каляски съществуват от древността. 4. голям праз. 5. OK.
  • #17
    10 rate up comment 7 rate down comment
    Ъ ( преди 13 години )
    А ти пък "съученико" щото си "пробвал" :)Още един *** на принципа "Аз салам не съм ял ама брата познава един дето е ял, та той каза, че бил хубав".. GLK на 9000 км на година и половина? Откъде това? И е било 320? :)
  • #16
    14 rate up comment 15 rate down comment
    Иван ( преди 13 години )
    немците които направиха автомобила1Николаус Ото- изобретил четиритактовия двигател /Двигател Ото/-1877г патент2.Карл Бенц- първият трико лесен автомобил-1886г патент3.Готлиб Даймлер-първият четири колесен автомобил-1887г- патент4.Велхем Майбах-работи заедно с Даймлер пръв негов помощник.5.Рудолф Дизел- създател на дизеловия двигател -1893г. патент, 1898г първи завод за дизелови двигатели за кораби и камиони.1936г- първи лек автомобил с дизел-Мерцедес-Бенц 260
  • #15
    11 rate up comment 8 rate down comment
    Triforce ( преди 13 години )
    Може, няма да споря! В момента БМВ са най-качествената премиум марка!Също така ти ми изброяваш модели, които са някак си нови. Едва ли една еС класа ще има изброените от теб дефекти, при условие, че се прави от десетки години?!То и на мен ми казаха, че японските коли са най-здрави, ама излязох карък! Сега майка ми я кара колата и няма проблеми :) Явно аз съм карък и явно твоите хора са такива. Да сменят марката - има лесно. Като имаш пари, имаш избор.Като нямаш, според джоба!
  • #14
    11 rate up comment 11 rate down comment
    До Triforce ( преди 13 години )
    Янво не си пробвал продукцията на Мерцедес от последните 10г. Мерцедес бяха 1 до преди 15г. след това продукцията е много дефектна. Бивш мой съученик на който баща му е много напред с материала ми се оплака. Баща му си купи GL 420CDI преди 4 години, тази кола не си знае влизанията в сервиза, през месец е там, а съученика ми си взе преди година и половина GLК 320CDI на 9000км. му смениха скоростната кутия, на 30000 пак му я смениха, гаранционно естествено, но все пак е показателно за качеството.
  • #13
    16 rate up comment 14 rate down comment
    ToTo ( преди 13 години )
    Иване, Иване, яко си запълнил ваккума в черепната си кутия с немска пропаганда. Историята признава първият автомобил за дело на Никола Кюно през 1769, а той е французин. Ей, страшно промити мозъци сте немските фенчета.
  • #12
    16 rate up comment 7 rate down comment
    Triforce ( преди 13 години )
    Иване, не си прав! Има модели, не марки! Аз вече не робувам на марки! Всяка марка си има сполучливи и несполучливи модели. Ако ще са три марките, аз бих ги написал така - БМВ, мерцедес и Хонда. Сега ще питаш защо сложих Хонда пред Ауди, нали? :) Ами така виждам аз нещата.А тази кола е идеална! Просто е със супер дизайн, леко стоповете са много размазани, но иначе е супер!
  • #11
    11 rate up comment 16 rate down comment
    Бобсън ( преди 13 години )
    Двигателя пак ли е Рено?
  • #10
    17 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Дошо от сутринта ли изтрещяваш? А пък колелото ти прилича на хонда цбр нали?
  • #9
    20 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    В оптималната аеродинамика е проблема,точно този тип задница,е с най-малко "турболенциа", и за това са подходили !!