IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Най-безопасните коли в САЩ

Toyota Camry, Toyota Prius и Volkswagen Jetta се провалиха на новия краш-тест на IIHS

Най-безопасните коли в САЩ

Американският застрахователен институт за безопасност на движението (IIHS) проведе новия си краш-тест – челен удар с малко припокриване, който бе успешно преминат от общо 13 модела. Три обаче - Toyota Camry, Toyota Prius и Volkswagen Jetta, се провалиха на изпитанието.

При новия тест, който симулира сблъсък с дърво, автомобилите се удрят във висока 1.5 метра преграда със скорост 64 км/ч (40 мили в час). Припокриването на зоната на водача е 25 %, като според IIHS ударът е извън местата на машината, които осигуряват поглъщане и разсейване на енергията при сблъсък. При предишните изпитания припокриването беше 40%.

В резултат от това въздействието е върху колелото, окачването и преградата на отсека за двигателя, като това води до силна деформация на конструкцията на колата от страната на шофьора.
Toyota Camry се провали на новия краш-тест
Заради новия тест IIHS  добави още една категория за оценяване. Досега организацията обявяваше „най-безопасен автомобил”, но вече има и звание „най-безопасен автомобил plus”, където места намериха 13 модела от средна ценова категория, сред които има и 2 автомобила от категория „премиум”.

Въпреки, че бестселърът на пазара в САЩ Toyota Camry заедно с Prius V вече заслужиха отличието „най-безопасен автомобил”, при новите изпитания те получиха оценка „слаб” и не попаднаха в списъка. В съобщението на IIHS се отбелязва, че при Camry след удара колоната на машината се е деформирала силно и съответно въздушните възглавници не са защитили добре главата на водача.

„Инженерите на Toyota ще трябва доста да поработят, за да може автомобилът им да се изкачи на нивото на техните конкуренти”, се казва в официалното становище на IIHS.

Критики бяха отправени и към Volkswagen Jetta, чиято въздушна възглавница за водача се е откъснала от кормилната колона по време на изпитанието. "Това се случи сравнително късно в катастрофата и не влияе на движението на манекена. Но все пак, въздушните възглавници трябва да останат на мястото си по време катастрофата, така че инженерите Volkswagen ще трябва да разследват този случай".

Снимка: IIHS

Тагове: IIHS
0 от 500
  • #54
    0 rate up comment 1 rate down comment
    е не е ли ясно? ( преди 12 години )
    само вижте какви коли са на първите 3 места и ще ви стане ясно защо има нови правила
  • #53
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Къде,са коментарите?
  • #52
    4 rate up comment 3 rate down comment
    до VAG-шилето ( преди 12 години )
    Фолксвагените ги карали 14-15 години.. не думай бе!Ако някъде извън Албания ги има, не ги карат, а ги тътрузят, докато ги издухват хюндаи понита от 1990.Ти си сметни на колко години са.Я кажи ти как е фиестичката, а бе ***?Сложи ли и газово,..хи, хи, ... въшкар!
  • #51
    7 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Не знам за какво е спора.Пише, че Джетата се е провалила.Това, че на някой *** БГ-селянин това не му харесва не ми дреме, от левия в десния крачол.Сега започна да го тресе, че Хюндай утрепва Фау Ве, лично шефа им го призна, и започна да преписва измислени проценти.НА КОЙ МУ ПУКА, ЛЕВАК!АЗ И ТИ ЗНАЕМ ИСТИНАТА, ЧЕ ФОЛКСВАГЕН СА ***.
  • #50
    3 rate up comment 3 rate down comment
    до избирателя ( преди 12 години )
    Ако трябва да избирам автомобил от този клас, то ще избера новото Волво V40 - най-сигурният автомобил към момента!Повечето от системите му за сигурност изобщо ги няма при поне 95% от автомобилите, а някои неща при никой друг автомобил към момента.Верно е, че е малко по-скъп, но удоволствието от управлението на премиум автомобил и най-важното - сигурността, която предлага си струват напълно парите!Ако трябва да избирам между жълто и европейско, в 100 от 100 случая взимам продукт от Европа!
  • #49
    1 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Неграмотенннннн.....
  • #48
    0 rate up comment 5 rate down comment
    До "експерчето& ( преди 12 години )
    ***, знаеш ли защо по пътищата е трудно да видиш повече от три поколения от даден модел на ? Защото след 7-та, най-късно 8-та година ги скрапират!Припериода на разпад започва на 4-та година и до 8-та година нищо не е останало от тях!.Положението с Фауве не е същото и хората си ги карат по 14-15 години, че дори и по-дълго!
  • #47
    1 rate up comment 1 rate down comment
    До кретена с 55% ( преди 12 години )
    Сукалче, виж какъв процент сигурност предлага H-1 за пътници отпред и колко звезди има, пък пак ела да пишеш глупости!И как точно са минали по сигурност Фауве?С автомобил предлагащ 55% сигурност ли?Или с 5-те си модела, достигнали 90% сигурност?Само дето Фауве има 8 модела с 90$ сигурност, как и модел с 97% къде ги с такъв резултат?При тях има резилче - 55%!!!
  • #46
    0 rate up comment 2 rate down comment
    до GelbesSchwein ( преди 12 години )
    Ентелегентен си, нема спор.При пример 1, аз питам какво прави Safety Assist на автомобила, който удрят странично, а ти ми казваш какво да направел джигита.***, та чак вдлъбнат от тъпотия си.При втория пример, пак същото.Ако бил с Хюндай, нямало да му откажат спирачките.Там освен от отказване на спирачките, съществува риск от внезапно и безпричинно ускоряване, каквито клипове излезнаха!Пусни си компилации в youtube с car crash и ще видиш безброй ситуации, където Safety Assist не прави нищо!
  • #45
    6 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Смешното е при асистиращите системи.Уж Голф 7 е най-технологичен (така казват в рекламата), а при асистиращите системи по стария с една година хюндай е с по-висок резултат.