IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

10 модела с нисък разход на гориво

При растящите цени на бензина и дизела тези коли могат да бъдат отлично решение

Реалният разход винаги е бил един от основните елементи при избора на нов автомобил. А когато цените на горивата се покачват, както в момента, това става още по-важно за потребителите. Да, защото данните, които се съобщават от производителите, са резултат от процедура по хомологация и те винаги са различни от реалните.


зареждане гориво


В случая колегите ни от италианското издание Volante посочват 10 модела, чийто разход е засечен в реални условия, при това с прецизни устройства, специално проектирани за тази цел. Автомобилите са тествани в града, извън него и по магистрала, за да се засече средното потребление, което със сигурност е много важно да хората.

В крайна сметка са посочени 10 модела с най-ниския отчетен разход на гориво по време на тестове през последните 2 години. В списъка попадат превозни средства с различни задвижващи системи – от меки до пълни хибриди, а също така бензинови или дизелови двигатели.


10 модела с нисък разход на гориво (ГАЛЕРИЯ):


0 от 500
  • #13
    0 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 1 час )
    наливам 25 литра изимнавам 300 км. в задачата се пита каква е скоростта на прдвжване
  • #12
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Симо ( преди 3 часа )
    А къде е пежо 301 1.5хди 3.4 ми прави разход а
  • #11
    3 rate up comment 0 rate down comment
    MG3 Hybrid ( преди 3 часа )
    От 7 месеца карам посочения в статията Хибрид на MG и мога да потвърдя, че разхода му е точно 5л. на 100км.
  • #10
    2 rate up comment 4 rate down comment
    анонимен ( преди 4 часа )
    не е проблем когато автомобила ти има разход от 20 на сто проблем е когато има разход от 5 на 100 и се хвалиш с това
  • #9
    9 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 4 часа )
    Цената на горивата се повиши с има няма 20 цента и направиха голяма драма. Най-голям смях предизвикват заглавията от рода - Време ли е за електричка, смях. Как точно 1,40 евро повече на 100км. ще промени нещо за каращия ДВГ, че да смeня с EV, не става ясно.
  • #8
    2 rate up comment 1 rate down comment
    С ( преди 4 часа )
    Киа хсеед 1,5 турбо бензин. 3,7-4 л/100 при около 50-70 км/ч. 4,5 л/100 на магистрала при 90 км/ч, без пуснат климатик.
  • #7
    4 rate up comment 1 rate down comment
    С ( преди 4 часа )
    Киа хсеед 1,5 турбо бензин. 3,7-4 л/100 при около 50-70 км/ч. 4,5 л/100 на магистрала, без пуснат климатик.
  • #6
    7 rate up comment 0 rate down comment
    Факт ( преди 5 часа )
    Пълен турлю гювеч, дизел, хибриди меки твърди, различни класове, безсмислена статия.
  • #5
    12 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 6 часа )
    Най-много се пести ако изобщо не караш, доказано, иначе аз за някакви 10-15 цента отгоре на бензина който зареждах не виждам никакъв смисъл да се пести каквото и да било.
  • #4
    12 rate up comment 0 rate down comment
    евроатлантист ( преди 7 часа )
    Дали колата ще гори 5 или 7 не е толкова важно. Лошото става ако караш СУВ 5-та ръка на 10г. с 3 литра матор, дето гълта над 10. Тогава плащаш като хамав, все едно не 1 кола, а цели 2 караш едновременно, но поне си турбо-гъзар.