IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Собственици на Hyundai Ioniq 5 N се оплакват, че колите им ускоряват сами

До проблема се е стигнало след изтегляне на актуализация на софтуера на спирачките

Едно от нещата, с които Hyundai Ioniq 5 N превъзхожда повечето конкуренти, е скоростта. Ако обаче движиш бързо, когато не искаш, това определено е проблем с безопасността. Точно за него съобщават голям брой собственици на електрически модел, като, колкото и странно да изглежда, той се е появил след посещение на колите за друг ремонт.


Hyundai Ioniq 5 N


Първоначално проблемът е бил свързан със спирането с левия крак, тъй като се оказва, че при подобен подход от страна на шофьора налягането в ABS системата на мощния EV рязко намалява. И по тази причина Hyundai изтегли 1508 единици от Ioniq 5 N в сервизите.

Сега някои собственици разкриват, че след сервизната акция са се появили два нови проблема. Първият е по-сериозен – колата ускорява самоволно, като за него съобщава потребител на IoniqForum. „Колата продължава да ускорява в режим N-shift след отпускане на газта, което е изключително опасно“, пояснява собственикът, който публикува и видео в социалните мрежи.

Други собственици също оплакват от проблема, като се появяват и други видеоклипове. В тях се вижда как колата ускорява, след което шофьорът отпуска газта, но колата продължава да увеличава скоростта си. А това не изглежда и не звучи никак добре за електромобил от висок клас.

Някои собственици вече са съобщили за проблема на NHTSA, а други са се свързали директно с Hyundai. Засега обаче нито от агенцията, нито от корейския производител са коментирали случващото се.


0 от 500
  • #9
    2 rate up comment 0 rate down comment
    Рени ( преди 1 месец )
    Е,колко да е евтина колата на миналата година?Вероятно две за лев и една в бакшиш.Тя действително е евтина,със всички екстри прехвърля 100 к.!
  • #8
    5 rate up comment 0 rate down comment
    Car guy ( преди 1 месец )
    Лошо е, когато потребителите ти открият проблема преди теб като производител. Особено след сервизна акция, която самият ти си инициирал. :D Добре, че е забелязано преди да се стигне до инцидент, но пък от друга страна, ако спирачките все пак работят нормално въпреки всичко, шанса са такъв изглеждат малки. Тествал съм N-ката и като цяло съм с много добри впечатления, но явно си е друго по-дългосрочната употреба.
  • #7
    2 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 1 месец )
    Тя тая система N-Shift е за симулация на превключване на скорости, едва ли някой я ползва при нормално каране, тъй че предполагам, че лесно ще я оправят.
  • #6
    3 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 1 месец )
    иначе на звук са го докарали и наистина е опасно за хора свикнали като вдигнат крака от + и колата да смъкне 20 км/ч , а не да ги добави.
  • #5
    11 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 1 месец )
    аутомедиа е електрификация плюс съветска власт
  • #4
    10 rate up comment 4 rate down comment
    Антитрол ( преди 1 месец )
    До Пропов. За какви предсерийни прототипи говориш? Както виждаш, досега такъв проблем не е съществувал и се е появил след последния софтуерен ъпдейт на системата. Единственият начин да се оправи е с друг софтуерен ъпдейт, за да си оправят бъговете на предишния. Предсерийните прототипи нямат нищо общо.
  • #3
    7 rate up comment 9 rate down comment
    Лъжлив Съби ( преди 1 месец )
    Той този проблем не е само при Хюндай. Има го и при други марки, особено при EV-тата.Щом настъпи зимния сезон, влагата прониква и разбива на пух и прах всякакви компютърни програми!
  • #2
    8 rate up comment 2 rate down comment
    Иван ( преди 1 месец )
    И какво точно означава " спирането с левия крак"? То ако имаше значение с кой крак натискаш спирачката, българските футболисти щяха да се возят само с автобус.
  • #1
    10 rate up comment 17 rate down comment
    Propov ( преди 1 месец )
    Мдааа, купувайте евтино и после се оплаквайте на арменския поп. Голямата разлика между европ. и другите марки е в качеството. А то идва с много тестове на предсерийни прототипи, за да се изчистят ей такива грешки и бъгове. Тестовете са скъпи и искат време, което оскъпява и колата и я прави леееко демоде. Но пък получаваш един сигурен и стабилно работещ продукт. Дивете се на китайците, те измислят нещо и веднага е на пазара. Колко и как точно ще работи - купувачите са тест пилоти.