IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Toyota е готова с нов електрически кросоувър

Серийната версия на концепцията bZ Compact Crossover ще се предлага и с два мотора (ВИДЕО)

Японският производител Toyota ще представи нов електрически модела на 11 март, като се очаква да бъде производствената версия на разкошната концепция bZ Compact Crossover от 2022. Това ще бъде третото EV в гамата на марката, присъединявайки се към по-големия bZ4X и наскоро пуснатия Urban Cruiser.


Toyota bZ Compact Crossover


Toyota вече обяви, че тази гама ще нарасне до шест електромобила до края на 2026, като ще включва производствена версия на концепцията Sport Crossover, която да се конкурира с Volkswagen ID 7. Японците публикуваха една изображение и видео тийзър на новия модел, като заявиха, че той запазил много елементи от концепцията, като наклонената линия на покрива и удължения преден капак.

Бъдещият електромобили споделя някои детайли с bZ3C fastback за китайския пазар, сред които е дизайнът на задните светлини, но има и много разлики. Това кара експертите да очакват, че новият кросоувър е именно европейска версия на тази кола, но от Toyota все още не са коментирали тези твърдения.

В гамата на Toyota новият EV ще се позиционира между малко по-големия bZ4X и Toyota C-HR с хибридно задвижване. Подобно на по-малкия Urban Cruiser, новият електромобил ще се предлага различни батерии и настройки на двигателите. Версията във видеото, например, има обозначение AWD, тоест задвижване на всички колела.



При Urban Cruiser AWD включва два мотора – по един на всяка ос, осигуряващи комбинирана мощност от 181 к.с. и 300 Нм. Батерията с капацитет 61 kWh осигурява пробег от 390 км. Вариантът с един електромотор, разположен на предната ос, развива 142 к.с., като и в двете версии могат да се зареждат със скорост до 150kW.

Снимки на интериора на бъдещото EV не бяха показани, но се очаква той да следва новия C-HR, а не на Urban Cruiser. Това би означавало 12,3-инчова информационно-развлекателна система, повдигната централна конзола и цифров дисплей за водача. Моделите с най-високо ниво на оборудване ще получат панорамен покрив, звукова система JBL и предни спортни седалки.

Как ще се казва колата остава загадка. Когато концепцията беше разкрита през 2022, се предполагаше, че производственият модел ще се казва bZ3X, което показва по-малкия му размер в сравнение с по-големия bZ4X. Въпреки това, започвайки с новия Urban Cruiser, Toyota се отдалечи от своята стратегия за именуване bZ.


0 от 500
  • #11
    3 rate up comment 0 rate down comment
    слаб 2 ( преди 1 месец )
    Такива новини задължително се озаглавяват "Вижте новия Тесла килър",
  • #10
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Мда ( преди 1 месец )
    Ехеее, как лети времето. Кога минаха тези 10 дни преди които електротрола спамише тук за последно? Сякаш беше вчера! Добре, че влиза много рядко, само да надникне, както прави и във Факти....
  • #9
    4 rate up comment 1 rate down comment
    Хибридният ( преди 1 месец )
    До 5: Нищо ново, колега. Тойота стабилно изяжда пазарния дял на ВАГ, а отскоро и на Тесла в Европа и това кара зомбираните им фенчета да откачат. Мен лично ме забавляват колко слабоумни коментари могат да родят лишените им от съдържание празни кратуни.
  • #8
    2 rate up comment 2 rate down comment
    Антитрол ( преди 1 месец )
    До 5. Защо възприемаш най-обикновен въпрос като харесваш ли електромобилите на Toyota? Като хейт? Просто се забавлявам като ви поставям в патова ситуация с въпрос, който от ваша гледна точка няма правилен отговор. Хем е Toyota която харесвате хем е електромобил каквито мразите. Вие самите не знаете дали харесвате електромобилите на Toyota. Аз например харесвам идеята за 1500 км пробег и 10 минути зареждане и ще стана най-големия фен на Toyota и ще ги хваля денонощно напълно безплатно!
  • #7
    0 rate up comment 2 rate down comment
    до 5 ( преди 1 месец )
    Тойоткаджийче, по-добре се замисли, какво в жалкия ти живот те кара да възприемаш реалността като хейт.
  • #6
    2 rate up comment 5 rate down comment
    до 4 ( преди 1 месец )
    Как никой няма да го купува? Подценяваш овцедушието на типичния тойоткаджия. Ако Тойодка-сан започне да продава конски карруцци, веднага ще си купи кон и, разбира се, ще ходи по всички форуми да лъже колко здрав е! (Като се замисля, това, което Тойотка продава в момента, трудно се различава от конска кааруцца.)
  • #5
    4 rate up comment 3 rate down comment
    Тойотаджия ( преди 1 месец )
    Пак ли дежурен хейт под статия за Тойота? Като кученца на Павлов сте.
  • #4
    2 rate up comment 3 rate down comment
    Антитрол ( преди 1 месец )
    "Лудория ( преди 1 час )Защо не коментирахте статията от вчера "Европа се отврати от Мъск"? Има я малко по-горе като линк. Вчера цял ден чаках драскане, пък то нямаше. Как беше - пред истината и боговете мълчат." Виж колко подходящ е коментарът ти за тази статия! И аз така очаквах драскане тук, а то всички са съгласни, че няма смисъл да се коментира този модел на Toyota, защото ВСИЧКИ ЗНАЕМ, че никой няма да го купува.
  • #3
    4 rate up comment 9 rate down comment
    анонимен ( преди 1 месец )
    Заглавието е подвеждащо. Ето го поправено: "Китайските партньори на безвързвратно изостанала Тойотка са готови с нов електрически кросоувър".
  • #2
    3 rate up comment 8 rate down comment
    Антитрол ( преди 1 месец )
    "Батерията с капацитет 61 kWh осигурява пробег от 390 км." Нека поМИСЛИМ, дали да ВЯРВАМЕ на това твърдение? Има ли някаква теоретична възможност да е вярно?