Като всяка страна с класически четири сезона, България поставя на изпитание и автомобилите, и шофьорите през есента. Единственият начин да продължим да се движим спокойно и сигурно при рязко променящите се условия, е да подготвим предварително автомобила си.
Всеки шофьор знае това. Но как по-точно трябва да се подготви колата? Тук вече отговорите се разминават сериозно. Да не говорим, че се намесва и финансовият фактор: обикновено след началото на учебната година и след летните отпуски джобовете ни са най-изтънели, и много хора се принуждават да отложат спешни дейности по автомобили. Нека видим кои са и останалите най-често срещани недомислия.
10 чести грешки при зимната подготовка на колата:
В най-тъмните месеци светлините на автомобила са от още по-голямо значение. Много хора обаче не обръщат особено внимание на крушките - обикновено докато някой не им каже, че фарът им не свети.
Обичайните халогенови крушки живеят едва към 500 часа, и започват да отслабват още след 300 часа. Добре е да се сменят в този интервал - и не забравяйте, че винаги се сменят и двете, а не само едната.