IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

До 2011 Toyota ще покаже пет водородни автомобили

Напоследък Toyota се „радва” на силно негативно медийно внимание, свързано с проблемите показани от милиони нейни автомобили.

До 2011 Toyota ще покаже пет водородни автомобили
От Toyota искат да променят нещата и да предизвикат вниманието на медиите с по-положителни новини. В Германия Toyota сключи споразумение с фирмата Clean Energy Partnership (CEP). Сега в цяла Европа се подготвят планове за създаването на мрежи от зарядни станции за водородни автомобили. Само в Германия правителството отделя за създаването на нова инфраструктура от станции за зареждане на водородни и електромобили около 2 милиарда евро. 



От своя страна Toyota съобщи, че до следващата година ще покаже пет версии на свой водороден автомобил FCHV. В специално обръщение до медиите, Тадаши Арашима, президент на Toyota Motor Europe казва, че във фирмата вярват, че водородните автомобили ще играят сериозна роля за намаляване на вредните емисии, заедно с хибридните автомобили и електромобилите. 

Арашима заяви, че в Toyota вярват, че различните хибридни автомобили ще съществуват съвместно в бъдеще и ще се допълват с водородните и с електромобилите. 

В Женева вече видяхме Toyota FCHV – водороден автомобил с горивни клетки (на снимката). Автомобилът е с резервоар за водород под високо налягане, който позволявада измине с едно зареждане повече от 500 мили (800 км). 

Арашима съобщи, че серийното производство на водородни автомобили на марката се очаква към 2015 година. Дотогава трябва да се появи и инфраструктурата която ще подсигурява движението на водородните автомобили.
0 от 500