IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

VW и Suzuki ще правят евтин мини автомобил

Volkswagen ще разработи заедно със Suzuki нов автомобил с ниска цена за пазара на Индия.

VW и Suzuki ще правят евтин мини автомобил
Това съобщават редица индийски издания днес, след като стана факт закупуването на 19.9% от акциите на японската фирма от VW Group. 



Според индийският вестник Economic Times сега водещ приоритет за начало на сътрудничеството между двете фирми е именно разработката на изцяло нов мини автомобил. 

В момента Suzuki продава най-добре в Индия своя Alto, който се произвежда в тази страна. Замисляният нов модел ще бъде позициониран под Alto в моделния ред на Suzuki. 

Шефът на индийския клон на Suzuki, Maruti Suzuki, (който оперира и в България), RC Bhargava, казва пред Economic Times, че бъдещият мини автомобил ще струва около 3000 евро, което е два пъти повече от цената на продавания в Индия Tata Nano. 

Най-малкият и най-евтин автомобил в моделния ред на Volkswagen ще бъде Up!, и говорител на VW заявява пред индийския вестник, че сега предстои разработката съвместно със Suzuki на по-евтин модел за развиващите се пазари. 

„Volkswagen е много заинтересован от създаването на автомобил разположен в ценовия сегмент под Up! и това е нещото което ще опитаме да правим заедно със Suzuki,” заявява говорителят на Volkswagen Group пред индийският Economic Times.  
0 от 500
  • #25
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 16 години )
    a be ako ne gi be6e kupil Hyundai , Kia 6tiaha da vidiat 2-ro miasto prez kriv makaron , ama haide . tazi kia e 1 kam 1 hyundai
  • #24
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Аз ( преди 16 години )
    Какво е това ВАГ дето толко често използвате?
  • #23
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Deo ( преди 16 години )
    Какво значение кой колко продава!Като потребител за мен е важно качеството.Oтварям последния Аутобилд 49 бр и виждам поредния шамар за VW,този път от KIA.Има продължителен тест за надежднсот на DEKRA и KIA Ceed след 100 000 км е втора след 1-ва серия.Голф дори не е в петицата.В общото класиране е 41-ви.Изкрънкай 2 лв от майка си и си купи списанието,инетесни неща пишат.Погледни само кой е на дъното на класацията,само фолксвагени.Така,че VW не ме интересува,посредствена марка.
  • #22
    0 rate up comment 0 rate down comment
    До Киров ( преди 16 години )
    ха ха ти по добре съжалявай себе си вместо да съжаляваш тия с Аудитата.Освен това Голф е доста скъп. Така ,че щом са лидер явно по-света това се смята за най-доброто като съотношение цена качество .Това ,че си мислиш Фолксваген за евтини коли ,само показва ,колко слабо си осведомен за цените и марките. Така ,че като пишеш глупости как, като са под фолксваген едва ли не Ауди,Ламбо,Бугати,Бентли,Порше са евтини легени а собствениците им били за съжаление , само ставаш за смях. Баси глупостите.
  • #21
    0 rate up comment 0 rate down comment
    kirov ( преди 16 години )
    Чета ви коментарите,и само искам да питам феновете на ВАГ.Според тях понеже сега ВАГ са станали номер едно и означава,че колите им са най-хубави.Така вие логиката.В такъв случай след като 75 год. GM бяха номер едно,а после Toyota,излиза,че до тази година ВАГ са произвеждали само евтини лигени-еднодневки и вашите дърти голфчета и аудита са нискокачествен ***.Съжалявам,това е вашата логика,просто я следвам!
  • #20
    0 rate up comment 0 rate down comment
    за лъжеца CLS ( преди 16 години )
    Гражданче ,нещо ти е стара информацията Фолксваген задмина Тойота по продажби и е най-големия производител в света. Така ,че като си тотална невежа ,какво си тръгнал да се обясняваш? И докато продължаваш да затъпяваш ето ти малко четиво ,да не ставаш смешен и другаде с подобни тъпотии: http://news.automedia.bg/read/8269.html
  • #19
    0 rate up comment 0 rate down comment
    масури ( преди 16 години )
    колкото и да ругаете ВАГ, сами виждате, че на никой не му пука.. Те си знаят какво правят. трябва ОЩЕ ПОВЕЧЕ да ругаете, може да те чуят, Бай ***... :)
  • #18
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Бен ( преди 16 години )
    Ей колко обичам да се обиждате на "селяни" и "граждани"Абе брат ми, ти ако искаш и в Ню Йорк можеш да живееш ама по умен няма да станеш... ВАГ съсипвали всичко :D :D :D Сигурно и Бугати са съсипали и Ламборджини, че даже и бентли :D :D По твоята логика значи и тебе те е произвел ВАГ - щото и ти си съсипан от всякъде :)
  • #17
    0 rate up comment 0 rate down comment
    CLS ( преди 16 години )
    селянче,едно запомни от мен.Ако не искаш да се занимаваш с глупости и да си скубиш косите,забрави за VW и Audi.Ще ми целуваш ръка за този съвет.
  • #16
    1 rate up comment 0 rate down comment
    CLS ( преди 16 години )
    много точно постави в кавички "територии",защото всичко си е жив майтап!Нали се сещаш,че ако Тойота продължиха да продават над 9 млн. автом. на година,ВАГ щеше да си остане в графата "гаражните производители",където по традиция си е бил.