IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Opel потвърди пускането на GT купе

Моделът ще се появи през 2018 г. и ще ползва базата на новата Astra

Opel потвърди пускането на GT купе

Opel потвърди намеренията за възраждане на един от знаковите модели в своята история – спортния GT, съобщава Cartimes.
Opel потвърди пускането на купе GT
Според информацията проектът се ръководи лично от шефа на германската марка Карл-Томас Нойман. Очаква се новият автомобил да представлява купе с 2+2 места, чийто дизайн ще бъде в стила на концептуалния Monza (на снимката във версията на Vauxhall). Технически новото GT ще бъде базирано на последната генерация на Astra.

Концептуалната версия на бъдещия Opel GT ще бъде показана още на автосалона в Женева през март догодина. Серийният спортен автомобил ще се появи през 2018 г., като се очаква да струва около 25 000 евро. Той ще се предлага само с бензинови мотори, най-мощният от които ще има 300 к.с.

Оригиналното купе Opel GT се произвеждаше през периода 1968-1973 г. През 2007 г. германският производител пусна на пазара роудстър със същото име, който се продаваше в продължение на 2 години.

Снимка: Opel
 

Тагове: opel gt
0 от 500
  • #15
    14 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 9 години )
    Колата е трепач! С 300к.с. ще е достоен наследник на Калибрата, и отлична спортна кола за НЕснобарите!
  • #14
    14 rate up comment 1 rate down comment
    Бе оставете го! ( преди 9 години )
    Хе хе-то отдавна е изхаха-ло от каране на рено!
  • #13
    2 rate up comment 9 rate down comment
    хахо ( преди 9 години )
    старата любов ръжда не хваща
  • #12
    2 rate up comment 13 rate down comment
    до АйТи ( преди 9 години )
    и в уикито нищо няма, само пише че през 1916 Адам Опел изобретил ръждата...
  • #11
    2 rate up comment 9 rate down comment
    Ай Ти ( преди 9 години )
    Търсех във форума на Опел за този модел, но се оказа, че са го спрели - сървърът бил ръждясал ;)
  • #10
    8 rate up comment 1 rate down comment
    до хехе ( преди 9 години )
    Бачкаме даже тъкмо те сътворих в клекшопа, та се чудя да ти пусна ли водата или да те оставя да си вониш на воля?!
  • #9
    11 rate up comment 2 rate down comment
    Кольо Камиона ( преди 9 години )
    Искрено пожелавам на Опел да се възроди. Като дете мечтаех за GT, Manta или поне Ascona. Kadett и Record бяха добри коли, последното яко предложение беше Калибра, след това затънаха в блатото на посредствеността.
  • #8
    9 rate up comment 2 rate down comment
    Тук пак .. ( преди 9 години )
    .. са драскали разни сериозно увредени! Явно от "каране" на рено ще да е.
  • #7
    23 rate up comment 3 rate down comment
    Ганчовец ( преди 9 години )
    Още някой с Уригинален лаф за ръждата? Айде стига, изтърка се. Не казвам, че не ръждясват, ами че всичко ръждясва. Имам приятел с новата Мазда 6 на 15000 км с ръжда на багажника. На друг му ръждясаха пантите на багажника на Merc GL на 60 000 км. Ето една тайна - всички са ръждояди. Никой не иска да карате една кола 20 години, това е другата тайна
  • #6
    8 rate up comment 6 rate down comment
    Ганчовец ( преди 9 години )
    Изглежда доста добре. Реално, очаква се да изглежда добре, да има екстри, хубва двигател и т.н, защото трябва да се бори за пазар основно с премиум марки. Това, обикновенно, се оказва причина за неуспех или недостатъчен успех а такива коли - хората, които биха си купили такава кола (купе), не си купуват Опел или Форд или Рено. Хората, които се кефят по принцип на Опел, пък не могат да си позволят тази кола - дали да я купят или да я притежават, защото, ясно, че не е семеен автомобил, а лайфстайл