IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

В Renault са готови да преработват новото Clio RS

Критиките срещу модела са най-вече заради липсата на ръчна скоростна кутия

В Renault са готови да преработват новото Clio RS

Вицепрезидентът по планирането в Renault Филип Крайн обяви в интервю за Auto Express, че в компанията са готови да преработят новото поколение Clio RS и да го направят по-екстремно, стига към модела да има достатъчен интерес.
В Renault са готови да преработват новото Clio RS
„Има хора, които още в самото начало започнаха да критикуват автомобила, но след като го изпробваха, промениха мнението си – заяви Клайн. – Това, разбира се, не важи за всички. И в момента някои от тях смятат, че той не е достатъчно екстремен.”

Моделът на французите е критикуван най-вече заради отсъствието на механична скоростта кутия. Освен това на голяма част от проведените тестове хот-хечът на Renault  губи от своя голям конкурент Ford Fiesta ST най-вече заради управляемостта.

Като отговор на критиките Клан обеща, че в компанията ще се вслушат в мнението на клиентите си и ще внесат изменения по модела. Освен това в Renault обмислят сериозно да пуснат няколко специални и по-екстремни версии на Clio RS. Целта е първо да се увеличи целевата група на модела, а след това да се вземат под предвид и мненията на тези, които предпочитат по-радикален подход.

Хечбекът Renault Clio RS разчита на 1.6-литров турбомотор с мощност 200 к.с. и 240 Нм въртящ момент. Скоростната кутия е роботизирана с двойно сцепление. От 0 до 100 км/час моделът ускорява за 6.5 секунди, а при използването на системата за бърз старт от място - Launch Control, времето намалява до 6.0 секунди.

Снимка: Renault
 

0 от 500
  • #8
    12 rate up comment 3 rate down comment
    ... ( преди 12 години )
    Ако ще си взимам Хотхеч ще е Рено било то меган или клио. Киа кога са правили спортни коли никога.
  • #7
    6 rate up comment 3 rate down comment
    Смешници.сом ( преди 12 години )
    Ей колко си заблуден и глуповат. Хюндай никога няма да наравят добра спортна кола ама ти си ограничен какво да ти разправям. Тръгнал да сравнява рено и хюндай в спорта :D:D:d buahaha Когато хюндай направят най-бързата кола FWD да се обадят. Видяхме ги и пежо как ги размазаха на "тяхното" състезание
  • #6
    4 rate up comment 14 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Какво ме грее за колко ускорява?Искам здрава кола, която не се разваля като немските ***.която изглежда като кола, а не като това френско *** с огромна пичка на капака.
  • #5
    3 rate up comment 14 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Като е толкова качествено защо не продават в САЩ? Защото няма да минат тестовете по качество и безопасност. В същото време Хюндайте там ги продават като топъл хляб. А пред тази пича въшка един 10-годишен Акцент е като ферари като дизайн и всичко, за Хюндай Купе да не говорим, истински спортист, а Клио е просто сива мишка.
  • #4
    10 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Таман от 1991 на сам клио е номер едно в малкия клас на хот хеча.. Е ама ти какво разбираш те кия сега извадиха техния "хот хеч" който ускорява за 8сек. Улаул браво :D
  • #3
    2 rate up comment 10 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    То защото някога някой е смятал Клио за хот хеч хахахаха.
  • #2
    2 rate up comment 12 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Туй мн грозно бе, нищо чудно, че хората се ориентираха към корейското и японското.
  • #1
    7 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    100% ръчки спрямо старото клио това не е такава бегачка получи се нещо като стария и новия фокус. Какво означава по конфортно като искам комфорт няма да си купя рс версия. Това е бегачка твърдо вози и влиза яко в завой. А не измишльотините на VW с техните gti да се търси удобството в бегачката. Пълни глупости, и дано тази критика да я приемат и за новия меган да си остане с ръчки, а не някви 5 съединителя и 30 скорости като новия сивик( както се очаква да бъде той) Тогава вече не е Хот Хеч