IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Audi спечели „24 часа на Льо Ман”

Трагичен инцидент помрачи 81-ото изданието на надпреварата

Audi спечели „24 часа на Льо Ман”

Екипажът на Audi - Том Кристенсен, Алън Макниш и Лоа Дювал, спечели 81-то издание на едно от най-престижните автомобилни състезания на писта – „24 часа на Льо Ман”.
Audi спечели „24 часа на Льо Ман”
За Том Кристенсен това бе рекордна, девета победа в легендарната надпревара. Неговият съотборник Макниш записа трети триумф, докато за Дювал, който спечели квалификацията за екипажа на Audi R18 e-tron quattro, това бе първи успех в състезанието. В кариерата си Дювал има и победа в „12 часа на Себринг”. Тимът на германския производител печели състезанието за 12-и път през последните 14 години.

Втори финишира екипажът на Toyota, състоящ се от бившите пилоти във Формула – Себастиен Буеми и Антъни Дейвидсън, както и Стефан Саразен. Тримата караха бензиновият хибрид TS030, като това бе първото качване на подиума в „24 часа на Льо Ман” за машина на японския производител.

Със същия автомобил Александър Вурц, Казуки Накаджима и Никола Лапиер се добраха до четвърто място, като до самия край на надпреварата водиха битка с екипажа на Audi в състав Оливър Джарвис, Лукас ди Граси и Марк Жене, който все пак успя да заеме третото място в надпреварата
Audi спечели „24 часа на Льо Ман”
Победителите от миналата година - Марсел Фаслер, Андре Лотерер и Беноа Трелуйе, също с Audi R18 e-tron quattro, имаха доста проблеми по време на състезанието, но въпреки това успяха да завършат в първата петица.

Състезанието бе помрачено от трагичен инцидент още в самото начало. Един от лидерите в клас GTE Am – Алан Симонсен, се завъртя по време на петата обиколка и разби своя Aston Martin Vantage в предпазните огради. Датчанинът бе откаран със сериозни наранявания в медицинския център на пистата, където лекарите не успяха да спасят живота му.

Самата надпревара премина при непрекъснато променящи се условия на пистата, в резултат на което кола на сигурността излиза 9 пъти. Автомобилите на сигурността останаха общо 5 часа на трасето по време на цялото състезание.

Снимки: gpupdate

0 от 500
  • #43
    13 rate up comment 4 rate down comment
    Големите са ясни! ( преди 12 години )
    И на 24-часа на Льо Ман,/и при LMP1,GTE Am,GT Pro/и във WRC,и на рали Dakar.Единственният хачин да се победи кола от VW Group е друга кола на VW Group и точно това ще направи Porsche прес 2014 год.А Дошо и doc и всеки подобен е просто ид.от.
  • #42
    8 rate up comment 4 rate down comment
    Germany ( преди 12 години )
    http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/audi-to-introduce-long-tail-r18-photo-gallery_8.jpg Audi спечели 24 часа на Льо Ман
  • #41
    6 rate up comment 9 rate down comment
    Чичето ( преди 12 години )
    Тойота се включиха на 3-тото състезание, не в началото на сезона. От 6 състезания 3 спечели Тойота като в първите 2 загубени още имаха проблеми по прототипа.
  • #40
    9 rate up comment 5 rate down comment
    Germany ( преди 12 години )
    да бе чичо,ама победите преди льо ман са 3 на 5 в полза на ауди.пък не знам кои кои е изгърбил.а и рестрикциите били за всички ...
  • #39
    7 rate up comment 6 rate down comment
    Germany ( преди 12 години )
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Toyota_TS030_Hybrid_%28Alex_Wurz%29_rear_2012_WEC_Fuji_FP2.jpg и победеният ... в цялото му приличие на 908...барабар с надписа тотал.
  • #38
    8 rate up comment 12 rate down comment
    Чичето ( преди 12 години )
    След като Тойота изгърби Ауди в последните 4 състезания на 2012, тази година имаме нови рестрикции и о, чудо, Ауди вадят много по-голяма мощност и са много по-бързи от миналата година. Сами можете да се сетите колко пари са кихнали под масата на организаторите. ВЯъв ВАГ корупцията е стандартна практика.
  • #37
    8 rate up comment 4 rate down comment
    Germany ( преди 12 години )
    http://***.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2013/04/Audi-R18-e-tron.jpg победителят в цялата му красота
  • #36
    11 rate up comment 5 rate down comment
    Germany ( преди 12 години )
    и да слагате минуси и да не слагате-ауди би.ауди ми харесва.щастлив съм.и още по-доволен че би тоиота.и още повече че в пряка битка за трето спечелено от тоиота място-пак ауди им го взе.квото и да пишете не променяте фактите.
  • #35
    7 rate up comment 6 rate down comment
    Germany ( преди 12 години )
    и оня лудия дето ме дразни *** и аз *** да маам до дружба.ти ако отидеш някъде кадето работи някои що да питаш охраната.логично е да питаш персонала дали има някои изявен фен на колите-в частност японските-може и последната жена да знае.охраната е наета -тя откъде ще познава персонала.а ако си в склада-няма и да се видите.мозък.
  • #34
    6 rate up comment 5 rate down comment
    Germany ( преди 12 години )
    не изместваи темата-нямат сериен щото се не продава.като се запродават-*** надали-тия машини ще има ,и както се вижда по-добър от тоиота.но ауди ще измислят окончателно решение не половинчат хибрид.или бмв.или мерцедес.или някъде в германия.както винаги досега.