IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Volkswagen Golf VII – най-после официално

Хечбекът предлага богат избор от двигатели и по-голямо вътрешно пространство

Volkswagen Golf VII – най-после официално

Vokswagen Golf VII – най-после официално
Всички спекулации относно една от най-чаканите автомобилни премиери тази година вече са в историята. На специална церемония в Берлин Volkswagen показа 7-ото поколение на най-продавания си модел – Golf.

Посетителите на събитието трябваше да изчакат, преди да видят модела, тъй като на сцената последователно се появиха всички автомобили от семейството. Последен излезе Golf VII, при който промените не са толкова във външния вид, а в размерите и вътрешното пространство. Автомобилът продължава да разчита на консервативен дизайн, който е по-скоро еволюция на досегашния, отколкото революция, както се спекулираше.

Машината е построена на новата модулна платформа на Volkswagen – MQB, като е с 56 мм по-дълга и с 13 мм по-широка от своя предшественик. Разстоянието между двете оси е увеличено с 59 мм и достига 2 637 мм. Именно тези изменения оказват най-голямо въздействие върху вътрешното пространство в автомобила, който предлага много повече място за главите, рамената и краката на возещите се на задната седалка пътници. Освен това, с 30 литра, е пораснала вместимостта на багажника, която при Golf VII е 380 л.
Vokswagen Golf VII – най-после официално
Безспорно най-големи промени се откриват в салона, който сега е ориентиран към водача и се предлага в три нива на оборудване. При базовото Trendline са налични екстри като климатик и електрически стъкла, докато при най-високото Highline се наблюдават материали като алкантара, фоново осветление, ксенонови фарове и много други.

Окачването на новия модел е McPherson отпред и мултилинк отзад. Въпреки увеличението на размерите, новият Golf е средно със 100 кг. по-лек от настоящия. Общата маса на автомобила е 1150 кг., като трябва да се отбележи, че за направата на каросерията не е използван алуминий. Във Volkswagen са заложили на тънък метал и специална термо-обработка на детайлите, направени от него.

Това, че автомобилът е по-лек, означава и че е по-икономичен. В сравнения с 6-ото поколение на модела, 7-ото изразходва с около 23 % по-малко гориво. Golf VII ще се предлага с богат избор двигатели, които са оборудвани със старт/стоп система и технология за регенерация на спирачната енергия.

Три от агрегатите са от семейството TSI – 1.2 литра (85 к.с.) и 1.4 литра (140 к.с.). По-мощната бензинова версия с приставката GTI към името си ще получи 2.0 литров TSI турбо-мотор с мощност 220 к.с. Дизеловите агрегати са 4 от семейството TDI – и са с мощност 90, 105, 150 и 180 к.с.

Най-мощната версия на новия модел ще бъде Golf R, която ще разполага с мотор с мощност 290 к.с. И която ще бъде по-бърза от R-модификацията на 6-ото поколение. Вървят слухове и за намеренията на Volkswagen да пусне версия Golf VII RS, която да получи двигател с мощност 370 к.с. от Audi TT RS, но засега няма официално потвърждение за това.

Що се отнася до потреблението на гориво, най-икономични сред бензиновите модели са версиите с 85 к.с. и 140 к.с. Те изразходват средно 4.9 л/100 км, като по-мощната разполага със система за деактивация на цилиндрите. При дизелите на върха по икономичност е модификацията BlueMotion, който има среден разход 3.2 л/100 км и отделя в атмосферата едва 85 гр/км вредни СО2 емисии. 

Седмото поколение на хечбека ще се продава на цена, подобна на шестото. Базовата версия ще струва 16 075 евро в Германия (за Golf VI досега тя бе 16 500 евро). В нея влизат двузонов климатик и цветен дисплей. Като опция за първи път в семейството на Golf се предлага адаптивен круз-контрол, който във версията с механична скоростна кутия работи в диапазона от 30 до 160 км/ч, а в комбинация със 7-степенна DSG-трансмисия може да спре автомобила напълно, без участието на шофьора.

В допълнителното оборудване на модела са включени кормилно управление с променливо усилие, адаптивно окачване, диференциал с електронен блокаж, автоматичен парктроник, система за видеонаблюдение с няколко камери, разположение на всички страни на колата и напълно нова мултимедийна система. Налични са и пет режима на работа (Eco, Sport, Normal, Individual и Comfort), които се предлагат в комплект с адаптивното шаси.

Официалната премира пред публика на Golf VII ще се състои в Париж в края на месеца.

Тагове: vokswagen golf vii
0 от 500
  • #308
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Marinov88 ( преди 11 години )
    7-ma godina veche jiveq v Franciq, i nikoga ne sam vijdal tolkova pluene po forumi otnasqshti se za toku-shto izlqzal produkt, poneje tuk parvo testvat i posle pluqt a vie samo po kartinka i statistiki q opluhte. 14 mai 2014 testvah 1.2 tsi 85 i dosta me iznenada. Malak motor s strahotno uskorenie,nizka konsomaciq, strahotno udobna i spord men nai-konfortna sred nemiskite ot gamata koito lichno sam testval (A3 leon i 118) i interiora e dosta iznenadvasht na jivo. Testvaite i shte razberete.
  • #307
    0 rate up comment 0 rate down comment
    fan ( преди 13 години )
    35 хиляди за базов Голф е пладнешки обир. Няма как 85 коня кола гола като пушка да струва такива пари.
  • #306
    3 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Изтърка ти се коментара.Много е провинциален и детски.
  • #305
    3 rate up comment 17 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Само че АДАК са пътна помощ и техните резултати нямат общо с реалността, защото повечето авто-фирми предлагат фирмена безплатна пътна помощ и АДАК не отчита тези повреди. осве това АДАК не отчита всичките малки и средни повреди по колите,които не водят до спиране на пътя! Всичко това го отчита ТЮВ в германските годишни технически прегледи, където се отчита всяка повреда и японските са на първите места. Същото е с американските и английските класации за здравина! Отново само японски коли първи
  • #304
    26 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Най здрави били Тойота??? Според АДАК това изобщо не е вярно, дори Тойота изобщо я няма в топ 10. Ето: http://***.automedia.bg/read/3491.htmlето още една класация, тук единствения модел на Тойота е Ай Го. В класа на най-евтините лагерни колички: http://fakti.bg/avto/5369-nay-nadejdnite-avtomobili-za-2010-aА ето и последната класация, там вече японско няма: http://***.dnes.bg/cars/2012/04/28/nemskite-koli-sa-nai-nadejdni-i-v-6-te-kategorii-na-adac.157575
  • #303
    3 rate up comment 19 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Най-много реплики на японските хибриди на Тойота правят германчетата- и все некадърни реплики. ХАХ
  • #302
    3 rate up comment 21 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Голфов клас се нарича само в Ауто-Билд и промиването на мозъци. В света всеки знае,че това е класа на КОРОЛА! Голф бил индивидуална машина- ахахаха, много индивидуалисти в Перник! ХАХАХА
  • #301
    3 rate up comment 16 rate down comment
    Победител-простотия! ( преди 13 години )
    Има 400 коментара, 300 от които са псувни между простаци и нищо по темата.
  • #300
    3 rate up comment 19 rate down comment
    TUV AUTO REPORT ( преди 13 години )
    ГЕРМАНСКИТЕ ТЕХНИЧЕСКИ ПРЕГЛЕДИ ПОСОЧВАТ,ЧЕ НАЙ-ЗДРАВИТЕ АВТОМОБИЛИ ВЪВ ВСИЧКИ ВЪЗРАСТОВИ КАТЕГОРИИ СА ЯПОНСКИТЕ-НАЧЕЛО С ТОЙОТА! Тойота предлага недостижими хибриди за германчетата! Самопаркиращите системи се предлагат в Лексус и Приус от 10 години!!!камери с видеонаблюдение се предлага в Корола Версо от 2004-та година!! За дизайна- виж новия Аурис и сравни с тоя пенсионерски голф и се смей! ХахахахА Винтеркорн ще се върти в Хюндая и се кара на инженерите си! хахаха
  • #299
    26 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    500 коментара в тема Голф. Не напразно Американците избраха немските коли за най качествени, не напразно АДАК направи същите заключения. Не напразно стария вече Голф6 в теста на Аутобилд уби новия Хюндай и30 а Голф7 Вероятно ще е като от друга планета в сравнение с корейската бракма. Самопаркиращи системи,Адаптивен круз-контрол, адаптивно окачване,диференциал с електронен блокаж,адаптивното шаси,Камери с видеонаблюдение от всички посоки и мн. други, коио собствениците на един Хюндай и30 или Тойота Корола не са чували дори. После как няма да се *** собствениците на корейските и японски щайги от яд.