IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Toyota иска да задмине VW с помощта на BMW

Японците залагат на два модела да си върнат позициите в Европа

Toyota иска да задмине VW с помощта на BMW

Японският концерн Toyota, който загуби лидерската си позиция на световния пазар, смята да настигне и задмине Volkswagen.Сериозна помощ за това ще окаже сътрудничеството с BMW в областа на дизеловите двигатели.
Toyota иска да задмине VW с помощта на BMW
На първо време – още през тази година, Toyota ще пусне на пазара хибридна версия на Yaris, както и спортното купе GT 86. Тези два автомобила трябва да увеличат сериозно продажбите в Европа. Именно на Стария континент, но от 2014 г., японският производител ще започна да предлага машини с дизелови двигатели, производство на BMW.

„За Toyota е неприемливо да се намира на такова равнище на продажби в Европа – заяви пред Automotive News регионалният директор на концерна Дидие Лероа. – Затова и най-важната ни задача е да си върнем доверието на купувачите. За целта трябва да се фокусираме върху техните изисквания и предпочитания, и да им предоставим богат избор от автомобили”.

За целта хибридният Yaris, който харчи едва 3.5 л/100 км, ще трябва да се конкурира с VW Polo. Японците вече започнаха производство на автообила в завода си във Франция.

За хората, желаещи силни усещания, Toyota ще предложи GT 86. Неговият агресивен дизайн и сравнително невисока цена трябва да му позволят да се пребори с VW Scirocco и Peugeot RCZ. Има и още една задача – да повиши имиджа на компанията.

Последната стъпка към връщане на върха, японците ще направят с дизеловите мотори на BMW. На Стария континент машините с такова гориво са доста популярни, като в Германия заемат до 50 % от продажбите. А купувачите са свикнали да се доверяват на германското качество, което кара Toyota да се обвърже с BMW.

0 от 500
  • #6
    23 rate up comment 18 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Не са опряли до БМВ, а са сключили договор да ползват техни мотори в Европа(с цел да си намалят разходите) а БМВ ще получат достъп до извънземната за тях технология на хибридите.Май БМВ е на далавера в случая а?
  • #5
    24 rate up comment 22 rate down comment
    Борисов ( преди 13 години )
    Явно не са толкова добри, колкото им се иска щом опряха до BMW. Аз лично след Авенсиса, Toyota няма да купя никога. Няма такъв дарак!
  • #4
    21 rate up comment 22 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Задминаха Тойотките поради един куп причини, но качеството не е сред тях!Дизелите им стават и още как, но маневрата с БМВ е трик, също както рекламните кампании на ВАГ са трик за привличане на клиенити!Трик, с който хем ще спестят пари, хем ще излезе, че уж слагат нещо много, много качествено в колите си.Не, че моторите на БМВ са лоши де.Всеки, който знае за какво става въпрос ще ги предпочете бред *** на ВАГ
  • #3
    24 rate up comment 16 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Толкова е долнопробно качеството, че задминаха Тойотките. Тойота вече са пред изпадане, то не бяха шевства с Пежо,Ситроен,Субару,сега с БМВ и пак ми се струва, че не могат да издрапат. Все пак добре че си признаха, че дизелите им не стават, не беше нужно да им избягат клиентите, че да потърсят помощ от БМВ за дизеловите двигатели.
  • #2
    39 rate up comment 12 rate down comment
    BadKid ( преди 13 години )
    Лесна игра.. който е карал БМВ дизел не би останал равнодушен.. мнодо добри двигатели вадят.
  • #1
    30 rate up comment 28 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Не да ги здмине.Трябва да ги набута на кучето в *** тъпите ВАГини с долнопробното им качество.