IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Mercedes-Benz - премиум марка номер 1 в САЩ

Немците изпревариха обичайния лидер в сегмента.

Mercedes-Benz - премиум марка номер 1 в САЩ

Lexus - символът за лукс и качество в САЩ през последното десетилетие (включително през 2010 г.), отстъпи короната си на немските премиум марки.

В края на мината година прогнозирахме, че това ще се случи, след като Mercedes-Benz и BMW завършиха годината с рекордни продажби оттатък океана, а сега става ясно, че прогнозите ни са били верни.


От началото на тази година, първенец по продажби сред премиум марките в САЩ, е Mercedes-Benz.

През първото тримесечие на 2011 година Mercedes-Benz е реализирал 53,346 продажби, а главните конкуренти в сегмента BMW и Lexus, съответно 52,617 и 47,356.

Статистиката за месец март показва подобно класиране - Mercedes-Benz е първи с 21,484 продажби в САЩ, което представлява ръст от 9.4%, спрямо март 2010 година.

С малко по-малко са се задоволили Lexus и BMW, реализирайки съответно 20,682 и 20,295 бройки.

Според анализатори, за Lexus ще бъде трудно да си върне короната през тази година, най-вече заради тежките последици от цунамито в Япония, причинили спиране или намаляване на производството в няколко фабрики на марката в страната на изгряващото слънце.

Разликите в продажбите на трите марки обаче на са големи. Подготвят се нови модели, а до края на годината има още много време. Какво ще се случи, предстои да разберем.

0 от 500
  • #375
    1 rate up comment 10 rate down comment
    LEXUS ( преди 14 години )
    Това не е вярно.Критериите са ясни. За износен шарнир- повече наказателни точки в досието на автомобила, за изгоряла крушка- малко. И така според сериозността на повредата.Всичко това влиза в статистиката и на база хиляди коли от всяка марка и модел се дават данните кои коли дават най-малко повреди. Германците са прецизни хора!
  • #374
    4 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    И нищо им няма пък са на по над 100хил вече
  • #373
    7 rate up comment 1 rate down comment
    до "драги" ( преди 14 години )
    Не не съм..говоря ти за хора който са работили в Балкан Стар и дойдоха 2-цетки едната на 794 000 и другата някъде там..отварят двигателя нито дюзи са сменяни нито турбо...свързват го с компютъра..и върнаха км. ама това няма значение..казвам ти че ако се позаинтересуващ ще видиш че МБ имат много добри двигатели и модели както и не чак толкова разбира се!
  • #372
    6 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Аз на ГЕРМАНСКИТЕ ГОДИШНИ ТЕХ ПРЕГЛЕДИ ли ше вярвам или на тва, че от 8 години вече девета година имам 2 Фолксвагена в гаража и скоро ше ги продавам и ше си купя нови
  • #371
    4 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    ГЕРМАНСКИТЕ ГОДИШНИ ТЕХ ПРЕГЛЕДИ съм чел по какви критерии определят здравината и мога да ти кажа, че са пълни простотии от сорта на тва за чистачките и крушките на фаровете
  • #370
    2 rate up comment 9 rate down comment
    LEXUS ( преди 14 години )
    Да де, базоово с екстри идват японските. На немските си плащаш и радиото и колата е гола като пушка!
  • #369
    1 rate up comment 9 rate down comment
    LEXUS ( преди 14 години )
    Не в някое списание.ГЕРМАНСКИТЕ ГОДИШНИ ТЕХНИЧЕСКИ ПРЕГЛЕДИ го казват, и то немските инженери го казват!Не списание! ПукА ми дали ще си купиш Тойота.Нямаш интелект за такава кола, ти си за Голф с 210 коня.
  • #368
    4 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Да не говорим, че едните са мн бедни на екстри другите ти слагат Full екстри като при по-луксозните коли..
  • #367
    1 rate up comment 10 rate down comment
    LEXUS ( преди 14 години )
    А тия 200CDI автомат са най-тромавите коли в историята.По-добре да тичаш до колата докато ускорява.Хаахаха
  • #366
    6 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Ми много хубаво само, че аз няма да си купя тойота само щото се продавала повече някъде си и щото в някво списаниице пишело, че на фолксваген по-често се сменяли чистачките и гумените тампони, който смяната им излиза 50лв на 2 години