IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Няма да има (ще има) Audi SQ5

През пролетта на миналата година от Инголщад бяха заявили, че ще правят „горещи” версии на SUV модела Q5 – SQ5 и RSQ5.

Няма да има (ще има) Audi SQ5
След това през октомври обаче се отказаха и заявиха, че такива версии засега не се планират. Тогава директно не се отрекоха от SQ5, но беше твърдо заявено, че няма са се прави RSQ5, както и RSQ7.
 
 
Тогава шефът по развойната дейност на Audi, Щефан Райл заяви, че „модели RS ще се правят само в изключителни случаи, за да покажат максималните възможности на марката при даден модел, което не винаги е възможно или приемливо със SUV автомобили”.
 
 
Сега обаче, в началото на 2011, идват нови информации по този въпрос, които може да внесат нова промяна. Според американското списание Car and Driver, от Audi са регистрирали обозначенията SQ5 и RSQ5.
 
Разбира се, това все още не означава, че двата модела ще бъдат факт. Това може да е предпазно действие срещу въздесъщите китайци, например.
 
 
Но може и да значи, че поне версия  SQ5 ще се разработва. Ако я има, тя ще бъде с компресорен двигател V6 с мощност 333 коня и максимален въртящ момент 440 Nm.
 
Говори се, че дизайнът би могъл да вземе доста от стила на концепцията Q5 Custom Concept или от версията направена от ABT (на снимките).  
 
 
0 от 500