IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Lexus e номер 1 в САЩ

Немците са по петите му.

Lexus e номер 1 в САЩ

Премиум марка номер едно в САЩ е отново Lexus. Луксозното подразделение на Toyota оглавява тази класация през последните десетина години, но немските премиум марки никога не са били толкова близо.



През 2010 година Lexus е реализирал 229,329 продажби на територията на САЩ, а главните конкуренти в сегмента BMW и Mercedes-Benz, съответно 220,113 и 216,448.

През изминалата година японците изпреварват вторият в класацията - BMW със само 9,216 продажби, докато през 2009 година, преднината на японците е била двойна - 19,473 продажби.

Третият в класацията - Mercedes-Benz също регистрира увеличено търсене през 2010 година с малко над 14%, докато при Lexus цифрите сочат - ръст от 6.2%.



"Със сигурност проблемите на Toyota са се отразили на продажбите на Lexus, както и по-агресивната маркетингова стратегия на BMW и Mercedes-Benz", коментират експерти.

Според тях и друга немска марка е успяла да "открадне" част от клиентите на Lexus. Става дума за Audi, които регистрират ръст от 23% при продажбите на нови автомобили в САЩ през 2010 година. Audi постави рекорд през измината година в САЩ, като за първи път в историята си успя да продаде повече от 100 000 нови возила оттатък океана.

0 от 500
  • #150
    0 rate up comment 1 rate down comment
    LEXUS ( преди 15 години )
    is-f е с много по-насъскана предница и задница, и страничната му линия е много по-спортна.И арките на калниците , и всичко му е по-спортно от БМВ-нцето.
  • #149
    0 rate up comment 1 rate down comment
    LEXUS ( преди 15 години )
    Напротив-по-широк е вътре, с по-голям багажник и пространство като цяло. По-солиден дизайн има. И е бърз колкото прехваленото БМВ М!!! И е по-добре оборудван, по-комфортен и удобен! Моторът му не харчи повече, и не е по-маломощен, видно от тестовете.Навсякъде го хвалят! 1 стотна си е 1 стотна, тоест нищо. 0 стотна-1 стотна, никога не можеш да видиш разликата в реалниш живот.
  • #148
    1 rate up comment 0 rate down comment
    A3 ( преди 15 години )
    S KITAISKIQ DIZAIN MOJE DA E KRASIW NA DRUPNATITE,AMA S TAZI NASUSKANA PREDNICA BMW-TO E 10000 PATI PO-KRASIWO OT JENSKATA PREDNICA NA IS-F
  • #147
    0 rate up comment 1 rate down comment
    LEXUS ( преди 15 години )
    И Лексуса е много по-красив от старомодните дизайни на Мерцедес и БМВ
  • #146
    1 rate up comment 0 rate down comment
    A3 ( преди 15 години )
    1 STOTNA SI E 1 STOTNA,DOSTATU4NA ZA DA POKAJE,4E PO-STAROTO KATO MODEL BMW BIE PO-NOWIQ LEXUS!!!!!!!!!
  • #145
    1 rate up comment 0 rate down comment
    A3 ( преди 15 години )
    ZASLUJAWA SI PARITE POWE4E ZA6TOTO E PO-BAWEN LI,ILI ZA6TOTO E PO-TESEN WUTRE?ILI ZA6TOTO MOTORA MU HAR4I POWE4E,A E PO-MALOMO6TEN?????
  • #144
    0 rate up comment 1 rate down comment
    До А3 ( преди 15 години )
    Не е по-бавен,защото времената зависят и от различните шофори. 1 стотна никъде не се усеща ,ама никъде, дори на финалната права минават по едно време! Ти знаеш ли какво е 1 стотна от секундата??!!!
  • #143
    1 rate up comment 0 rate down comment
    A3 ( преди 15 години )
    Kak taka prefaleniq Lex e sus su6toto wreme kato e po-bawen ot M3 19.7 sre6tu 19.8????????????????????????????????????????????????????????????????????????????KAKWO IZOPA4AWA6 FAKTITE NE MGOA DA RAZBERA?????????????????????
  • #142
    0 rate up comment 1 rate down comment
    До А3 ( преди 15 години )
    Ами като излезе новия ISF какво ще прави немската еднодневка? Хааахахаа
  • #141
    0 rate up comment 1 rate down comment
    До А3 ( преди 15 години )
    Нито БМВ,нито Бенц, нито пък старомодното фолксвагенче Ауди мачкат Лексус. Видя се от теста- Лексус и прехваленото М БМВ са с еднакви практически времена!