IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Льоб отчая конкурентите си в квалификациите за Пайкс Пийк

Рали-шампионът бе по-бърз със 17 секунди от втория в класирането

Себастиян Льоб даде сериозна заявка за спечелването на легендарното планинско изкачване Пайкс Пийк, което се провежда всяка година в САЩ. В квалификациите за място деветкратният световен рали-шампион даде най-добро време, като изпревари със 17 секунди втория в класирането.
Льоб отчая конкурентите си в квалификациите за Peaks Pike
Зад волана на Peugeot 208 T16 Pikes Peak французинът премина тренировъчната отсечка от 8.2 км за 3:26.153 мин. при втория си опит. При първия даде подобно постижение – 3:26.728 мин. В състезанието в неделя пилотите ще карат над 2 пъти повече – 19.6 км.

За сравнение, останалият на второ място Роман Дюма, каращ прототипа Norma, изостана на цели 17 секунди. Местният любимец и рекордьор на трасето – Рис Милън с Hyundai PM580-T, завърши на трето място в квалификациите. Неговото изоставане от Льоб е с 25.6 секунди.

При електромобилите най-бърз бе двукратният победител в рали „Дакар” Хироши Мацуока с Mitsubishi, следван от шесткратния шампион при мотоциклетите Грег Трейси. След тях се наредиха Род Милън и Нобохуро Таджима.

Постижението на Льоб ще му позволи да стартира първи в състезанието на 30 юни. Французинът се състезава в най-мощния клас – Unlimited, като неговото Peugeot 208 T16 разчита на мощност 850 к.с. при тегло 850 кг. От 0 до 100 км/ч машината ускорява за 1.8 секунди.

Снимка: Peugeot Sport

Тагове: peaks pike