IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Механик посочи най-надеждната марка автомобили

Ако всички коли са от нея, ще остана без работа, категоричен е експертът

Един от най-опитните автомобилни механици във Великобритания и също известен автор - Джеймс Гудханд, сподели своята експертна визия за най-надеждните коли в света. Пред Express.co.uk. той дава ценни съвети на потребителите, които искат да купят качествен употребяван автомобил, и посочи производителя, когото смята за безспорен лидер по издръжливост и надеждност.


механик, ремонт


Honda: Златният стандарт на японското инженерство

Когато го попитаха коя марка автомобил би нарекъл „най-надеждна“, Джеймс Гудханд не се поколеба да посочи легендарния японски производител – Honda. Той обясни избора си, като подчерта несравнимото качество на инженерството на тази компания: „Ако бюджетът ви позволява, купете японска кола. Най-добре Honda. Те наистина са най-добрите автомобилни инженери в света. Ако всеки шофьор имаше Honda, щях да съм без работа.“

Гудханд обясни по-подробно защо именно Honda заслужава толкова висока оценка. Той даде конкретен пример: „Обслужвам 20-годишен Civic с над 200 000 мили пробег. Двигателят му е толкова гладък, че можеш да си сложиш чаша чай, и толкова тих, че е трудно да се разбере дали изобщо е включен. А тази кола е изминала достатъчно километри, за да стигне до Луната.“

Това ниво на издръжливост и безшумно представяне на двигателя след две десетилетия експлоатация и огромен пробег е истинско доказателство за изключителната надеждност и качество на изработка, които Honda влага в своите автомобили.

Личен избор: какво има в гаража на Джеймс Гудханд?

Интересното е, че въпреки безусловната си препоръка към Honda, Джеймс Гудханд лично кара кола на друга известна марка. Той каза, че основният му автомобил е модел на шведския производител Volvo.

„Няма да бъде изненада никого, че имаме Volvo V90, тъй като тази марка е известна с безопасността и комфорта, които предлага, и това я прави логичен избор за семейства“, обяснява експертът, който има и още един забележителен автомобил в гаража си - BMW M3. За него тази кола има по-скоро сантиментална стойност, защото с нея е взел сина си от болницата след раждането му.

0 от 500
  • #17
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Бърбън Брадърс ( преди 2 седмици )
    Марките коли си имат и комични фенове.Преди години един пред блока се хвалеше,че си докарал от Германия кола"убиец" и на аванта.Като го питаха каква марка е той самоуверено изтърси ""МИЦУБУШИ"!!!
  • #16
    0 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 2 седмици )
    фията ми е на 407000км.
  • #15
    3 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 2 седмици )
    "Двигателят му е толкова гладък". Боже, как ги превеждате тия статии? Думата "smooth" в случая не се превежда "гладък", а например " двигателят работи толкова балансирано, че"...
  • #14
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Пропов ( преди 3 седмици )
    Нека не бъркаме качество и качество. За едни това е здравина и безпроблемност, за други е комфорт и лукс, за трети финес и елегантност, за четвърти е тежкърлък и помпозност... А относно здравината на колата,г-н Пиех, създаделят на новите Бугати и Бентли е каза - Една *** можеш да я продадеш добре охранена или болна, и това се вижда. С колата не се вижда.
  • #13
    2 rate up comment 6 rate down comment
    Джезве с кокаляк ( преди 3 седмици )
    Значи сигурността на един автомобил се определя само от здравината на ламарините ли?
  • #12
    9 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 3 седмици )
    Всичко което се подържа и не се злоупотребява е надеждно, също то вече е ясно на повечето масови модели къде са им слабите места и е добре преванривно да се сменя. Сега има и абдали дето карат докато се разпадне, то и такива коли има но повечето не са.
  • #11
    5 rate up comment 4 rate down comment
    Лудория ( преди 3 седмици )
    10-ти, не знаеш ли че един Ситроен Ц3 от тази година е по-здрави от 20-годишно Волво. Само ги сблъскате и гледай... 7-и, имам един съсед, дето си сменя колите на година или по-малко. Питах и ми отговори: той пари за сервиз не дава, като се развали и я шитва на някой балама. Кара само Мерцедес, БМВ и подобни. Дали е богат - не. Ама ги сменя... И ето твоето твърдение как отлита. Колите и употребата им е толкова различна, колкото сме самите ние хората...
  • #10
    21 rate up comment 1 rate down comment
    Джезве с кокаляк ( преди 3 седмици )
    Пичовье, разберете, че не всеки, който не си сменя автомобила по 10-20 години, е беден. Това е въпрос на избор, а не винаги на пари. Относно сигурността, също не съм съгласен с мнението, че по-модерен автомобил означава по-сигурен.
  • #9
    2 rate up comment 12 rate down comment
    BMW ( преди 3 седмици )
    Само двигателите на BMW които са валидирани в състезания M10, M30, M50, M47, M57, B47, B57, B48, B58.
  • #8
    14 rate up comment 24 rate down comment
    анонимен ( преди 3 седмици )
    Хондите бяха хонди.. до 2014-15 от тогава насам са пластмасови еднодневки от ранга на Дачия, MG, Фиат и ситроен