Сто години след първата поява името Supersports се завръща в гамата на Bentley. През 1925 именно Super Sports беше първото Bentley, което премина прага оот 100 мили в час (160 км/ч), а за да отпразнува годишнината, британският производител пусна Continental GT Supersports.

Тази версия се отличава като най-ориентираното към шофьора в историята на модела, като получава намалено тегло, преработено шаси, мощен V8 двигател (при това не хибриден) и за първи път при Continental GT - задвижване на задните колела.
Теглото на купето не надвишава два тона (точната цифра е 1814,37 килограма), а компанията твърди, че Supersports се е превърнал в най-лекото Bentley през последните 85 години. Това беше постигнато не само чрез изоставяне на електрическия компонент на силовия агрегат - задната половина на интериора беше напълно премахната (вместо това беше инсталирана карбонова "вана"), количеството звукоизолационни материали беше намалено и покривът беше заменен с панел от въглеродни влакна. Предните седалки са леки, с увеличена странична опора и 11-посочни настройки.

Continental GT Supersports се задвижва от 4,0-литров V8 с 666 к.с. и 800 Нм. Този двигател досега не е използван на автомобили от британската марка, но V8 с почти подобни характеристики задвижва Lamborghini Urus Performante.
На новото купе двигателят работи с преконфигурирана осемстепенна роботизирана скоростна кутия и задвижване на задвижване на задните колела с електронно контролиран диференциал. Има и нова изпускателна система Akrapovic. Ускорението от 0 до 100 км/ч отнема 3,7 секунди, а максимална скорост е 310 км/ч.

В шасито, в допълнение към управляемите задни колела и активни стабилизатори, са добавени нови амортисьори и спирачки, които Bentley нарича „най-мощните в света’’. Специално за Supersports екипът на Manthey Racing е разработил цолови 22-инчови джанти. Твърди се, че модифицираното шаси ще позволи странично натоварване до 1,3G.
Разграничаването на Supersports от обикновените Continental GT няма да е трудно благодарение на многото аеродинамични елементи, които увеличават притискащата сила с повече от 300 кг в сравнение със стандартната каросерия на версията Speed. Компанията нарича предния сплитер на Suprtsports най-големият, използван някога от Bentley Производството на суперкупето се планира да започне едва през четвъртото тримесечие на следващата година, като тиражът е само 500 бройки.
Още снимки на суперкупето - вижте в галерията:


0