fallback

Най-големите кражби в автомобилния дизайн

Китайците копират много, но и западните компании не им отстъпват

Авторското право е най-противоречивата област на юриспруденцията. Иначе как може да си обясним това, че се появяват десетки автомобили, които толкова много си приличат? Китайците бяха смятани за най-отчаяните автомобилни плагиатори. Макар и не всички: най-цивилизованите марки в страната отдавна си сътрудничат с европейски дизайнерски бюра или наемат прочути такива, или дори създават свои собствени студия.

Не са само китайците, разбира се. Корейците и японците започнаха по абсолютно същия начин. Дори най-мощните марки днес не са отбягвали плагиатството. Има мода, включително и при автомобилите, която се развива. И освен ако не е документирано, човек не би могъл да твърди, че някой е откраднал нещо от някого. Дори понякога да изглежда очевидно.

Най-големите кражби в автомобилния дизайн (ГАЛЕРИЯ):

fallback
  • #6
    Скъсани боксерки ( преди 1 месец )
    Най-големите крадци са ***. Ама, от медията откъде да знаят!?
  • #5
    Хахохи ( преди 1 месец )
    Такава им била политиката, имаш завод в Китай, еди колко си % от разработките остават при тях. Така или иначе там е най-големия пазар на коли. Мисля, че преломния момент е минат и вече китайските мпс са добри, за тези пари няма как да вземеш нещо друго с тези параметри. Лично тествах донг фенг и за една бройка да го купя. Нищо, че е спдвигател и скорости на Хонда. Това съм 2020г., сега вече с електричките не можеш ги стигна вече...
  • #4
    до 4 ( преди 1 месец )
    а ти в какво вярваш за китайските автомобили? Дето не си се качвал в такава през живота си? По снимки .... извинявам се, по ИКОНИ на китайски автомобили, ти се опираш на техничеки факти нали, не на вярване. Нищо че нищо не си видял ....вярващия.
  • #3
    Антитрол ( преди 1 месец )
    До 3. Много ми е любопитно в кой цикъл ВЯРВАШ, че се намират в момента китайците? Колко години са в автомобилните технологии след Европа, Япония и САЩ? А при електромобилите? Наистина ми е много любопитно какво ВЯРВАШ?
  • #2
    анонимен ( преди 1 месец )
    Цикълът на автомобилното производство в Азия: 1. Започваш да копираш дизайн и стари технологии от запада. Колите ти са разпадащи се убийци. 2. Разработваш първи собствени технологии, сътрудничиш си със западни дизайнерски фирми. Колите ти са разпадащи се убийци. 3. Технологиите ти са понапреднали до само 20 г. изоставане, местен, непрпорционален, безличен дизайн. Колите ти са разпадащи се убийци. 4. Идват следващите азиатци, които работят по-евтино и икономиката ти изпада в криза.
  • #1
    анонимен ( преди 1 месец )
    Това е една от причините всеки производител да има десетки марки в Китай, а за Европа само 1-2, бяха ги погнали с дела и забрани
fallback
Последни