IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Вижте как роботите започват да правят автомобили

Хуманоидът Atlas на Boston Dynamics работи напълно автономно (ВИДЕО)

Антропоморфният робот Atlas, който е разработка на Boston Dynamics показа забележителен напредък в своите умения. Преди това роботът се показа като добър спортист, правейки лицеви опори, но сега Atlas е „нает“ като склададжия в автомобилен завод.


Atlas Boston Dynamics


Видеорепортажът, който ви показваме по-долу демонстрира как роботът успява сръчно и бързо да мести части от двигателите между контейнерите. Освен това производителят твърди, че Atlas работи напълно автономно, без „предписани или дистанционно контролирани движения“.

Коментарът за „пълна автономия“ на Boston Dynamics е насочен към някои други производители на хуманоидни роботи, които бяха хванати, че се опитват да заблудят общността. Има се предвид основно презентацията на Tesla за изкуственият интелект на роботите, но всъщност роботите Optimus в някои случаи бяха подпомагани от отдалечени оператори.



Както при конкуренти като Figure, Tesla и Apptronik, първото практическо използване на двукракия робот беше в автомобилна фабрика, което не е изненадващо, тъй като автомобилната индустрия е лидер във фабричната автоматизация от десетилетия. Преди две седмици компанията за роботика Boston Dynamics, собственост на Hyundai, обяви партньорство с изследователския институт на Toyota.

Според Boston Dynamics „роботът е способен да открива и реагира на промени в околната среда (напр. движещи се тела) и оперативни повреди (напр. неправилно поставяне на капак), използвайки комбинация от зрение, сила и проприоцептивни сензори " (Проприорецепцията е усещането за положението на части от собственото тяло една спрямо друга и в пространството).

В допълнение към автономното изпълнение на задачи, видеото показва впечатляващите адаптивни (и издръжливи) задвижващи механизми, които позволяват на робота да се върти около оста си. Това действие минимизира ненужните движения, спестявайки ценни секунди.


0 от 500
  • #1
    2 rate up comment 2 rate down comment
    анонимен ( преди 1 месец )
    Бавничък е и нескопосан (засега), но оттук до Т-1000 пътят е много кратък. И като се има предвид, че няма такъв филм "неконтролиран дистанционно от никого", остава само и CyberDyne да се обозначат на световната сцена и можем да закриваме живота на Земята във вида му човеци са господстващият вид. ...Което май ще е за добро.