fallback

10-те най-чести грешки при подготовката на колата за зимата

От тънкостите с антифриза до сухите листа, тези привидни дреболии могат да ви усложнят живота през студения сезон

Като всяка страна с класически четири сезона, България поставя на изпитание и автомобилите, и шофьорите през есента. Единственият начин да продължим да се движим спокойно и сигурно при рязко променящите се условия, е да подготвим предварително автомобила си.              Всеки шофьор знае това. Но как по-точно трябва да се подготви колата? Тук вече отговорите се разминават сериозно. Да не говорим, че се намесва и финансовият фактор: обикновено след началото на учебната година и след летните отпуски джобовете ни са най-изтънели, и много хора се принуждават да отложат спешни дейности по автомобили. Нека видим кои са и останалите най-често срещани недомислия.        10 чести грешки при зимната подготовка на колата:

fallback
  • #12
    анонимен ( преди 3 години )
    Не е зле човек да се замисли над статията, защото съм имал неприятни ситуации именно от ежедневното бързане и забравяне , че вече не е лято
  • #11
    втф ( преди 3 години )
    Коментарите са по-забавни от статията
  • #10
    До Az ( преди 3 години )
    Колега, цял живот си мечтал да станеш химик, а? Па да беше прочел учебника от училище
  • #9
    До 8 ( преди 3 години )
    *** на бензиностанцията, вземи един антифриз и прочети какво съдържа бе, спрелчо :D
  • #8
    az ( преди 3 години )
    До 1. Чукча си ти. ЧЕТИ!. Не се говори за инхибитори. За антифризи пише журналиста!? Налей си неорганична или органична киселина в двигателя може и азоли. Пробвай. Те автомеханиците много харесват такива експериментатори. Забележка: неорганични киселини - сярна, азотна, солна фосфорна. Органични киселини - мравчена, оцетнана, оксалова, малеинова. Желая "Ви" успех с киселините в ДВГ.
  • #7
    анонимен ( преди 3 години )
    гледам и не вярвам на ушите си очаквам статия и за цветовете на антифриза
  • #6
    До 4 ( преди 3 години )
    Агент Купър, ти ли си :D
  • #5
    До 1 ( преди 3 години )
    Чукча си действително. Освен етиленгликол, в антифриза има и инхибитори на корозията. Навремето бяха фосфати, после силикати. Напоследък наистина се ползват азоли или органични киселини като инхибитори
  • #4
    анонимен ( преди 3 години )
    "Важно е също да проверите климатика и да долеете хладилен газ,..." ?! Казва се " хладилен агент" и ми е много интересно ,как ще го долеете?:)))
  • #3
    Г ( преди 3 години )
    Той ,Петърчо такива ги пише само.
fallback
Последни