IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Peugeot 508 e „Автомобил на годината” в България

Френският модел спечели 2 награди в конкурса на "Прес Авто Клуб"

Новото поколение на Peugeot 508 спечели титлата „Автомобил на годината 2019” в анкетата на „Прес Авто Клуб – България”. Конкурсът се провежда за 22-ри пореден път, като френският модел спечели първото място и в категорията „Лек автомобил”, където изпревари KIA Ceed, Ford Focus, Audi A6 и BMW 8-Series.

Марката Peugeot победи и в клас „Многофункционален автомобил”, където наградата е за модела Rifter. При „Кросоувърите” най-много точки събра BMW X5, който изпревари Volkswagen Touareg, Honda CR-V, Citroen C5 Aircross и Suzuki Jimny. В категорията „Градски автомобил” първото място е за Volvo XC40, а при „Еко автомобилите” – за Nissan Leaf.

Във финалното гласуване членовете на „Прес Авто Клуб-България” трябваше да посочат големият победител, като се избираше между спечелилите първото място във всяка категория. Така титлата отиде при Peugeot 508, като това е втората победа на френската марка в конкурса след 1999 г., когато печели Peugeot 206.

През 2018 г. награда отиде при Ford Fiesta, който спечели и в категорията за „Градски автомобил”.

Снимка: Прес Авто Клуб – България