Факт е, че употребяваните автомобили са по-евтини, но тяхната покупка крие много повече рискове спрямо придобивката на нова кола. Затова и преди да стане собственик на автомобил на старо, човек трябва да спази някои основни правила. Те ще му спестят бъдещи разходи и главоболия, които са свързани с евентуални повреди или други проблеми с превозното средство.
Основното в случая е, че не бива да се оставяте на емоциите да ви водят. Това, че един автомобил ви харесва на външен вид или че цената му е доста атрактивна, не бива да ви подвежда. Все пак инвестицията в случая не е никак малка и всеки човек трябва да се подходи разумно. Това изисква преминаване през редица проверки и задаване на въпроси към продавача. Ако резултатите от тях не ви задоволяват, по-добре са откажете от покупката преди да е станало прекалено късно.
Ако имате нужда от допълнително финансиране, можете да се възползвате от потребителски кредит от УниКредит Булбанк. Повече по темата вижте във видеото (по-горе).
10 правила при покупката на употребяван автомобил (ГАЛЕРИЯ):
Промените, правени по автомобила, може да бъдат дело както на производителя, така и на някой от предишните собственици. Те може да бъдат само козметични – като поставяне на спойлер, например, но може и да са свързани с увеличаване на мощността или промени по окачването. Някои от тях може да се окажат проблем при регистрация на превозното средство и дори да бъдат опасни, тъй като са направени с евтини части, които не са поставени правилно.
*Проект с подкрепата на УниКредит Булбанк.