Факт е, че употребяваните автомобили са по-евтини, но тяхната покупка крие много повече рискове спрямо придобивката на нова кола. Затова и преди да стане собственик на автомобил на старо, човек трябва да спази някои основни правила. Те ще му спестят бъдещи разходи и главоболия, които са свързани с евентуални повреди или други проблеми с превозното средство.
Основното в случая е, че не бива да се оставяте на емоциите да ви водят. Това, че един автомобил ви харесва на външен вид или че цената му е доста атрактивна, не бива да ви подвежда. Все пак инвестицията в случая не е никак малка и всеки човек трябва да се подходи разумно. Това изисква преминаване през редица проверки и задаване на въпроси към продавача. Ако резултатите от тях не ви задоволяват, по-добре са откажете от покупката преди да е станало прекалено късно.
Ако имате нужда от допълнително финансиране, можете да се възползвате от потребителски кредит от УниКредит Булбанк. Повече по темата вижте във видеото (по-горе).
10 правила при покупката на употребяван автомобил (ГАЛЕРИЯ):
Документите трябва да покажат, че продавачът на колата е нейният реален собственик. Така ще се уверите, че тя не е крадена и съответно няма опасност след няколко дни да се появи нейният истински собственик, който ще си я вземе обратно. Освен това, в документа са вписани както регистрационния номер, така и номерата на рамата и на двигателя, които също трябва да бъдат проверени, за да се убедите, че те отговарят на записаните в документите.
Никога не се съгласявайте на покупка на автомобил, чийто продавач не разполага с оригиналния талон, колкото и той да се опитва да ви убеди, че ще ви го даде след няколко дни.
*Проект с подкрепата на УниКредит Булбанк.