Светът на класическите автомобили ще превземе отново във френската столица. Специалното шоу Rétromobile се завръща в Париж (5-9 февруари). Няколко от най-големите аукционни къщи в света ще направят разпродажби.
Тук е представено събитието на RM Sotheby's, което предстои в Les Salles du Carrousel на двореца "Лувър" (4-5 февруари). Каталогът е по-дълъг, но тук в хронологичен ред са презентирани 13 великолепни представителя на автомобилното изкуство.
13 великолепни класики от шоуто в Париж (ГАЛЕРИЯ):
Оценка: €400-600 000
Какво може да бъде по-френско от продукт на две от марките в страната, боядисан в емблематичното за нацията състезателно синьо? Тази кола прави своя дебют с Амеде Гордини зад волана. Събитието е Bol d'Or в Монтери (6-7 юни 1938 година). И печели победата. Смята се също, че колата е бил управлявана от двойния шампион във Формула 1 - Емерсон Фитипалди.
Без съмнение е участвала в 24-те часа на Льо Ман през 1938 и 1939, като при първия опит се чупи, но при втория финишира 13-а.