.jpg)
От фирмата наричат първообраза на Peugeot 508 „една индикация за променящото се лице на Peugeot" и „показателен за бъдещите намерения на марката и амбициите й в сегмента на луксозните автомобили”.
.jpg)
Бъдещият 508 ще замени едновременно 407 и 607 и ще се конкурира основно с автомобили като Ford Mondeo, Opel Insignia и Renault Laguna.

Автомобилът ще бъде задвижван от системата на Peugeot наречена Hybrid4. Тя ще влезе в серийно производство през 2011 година, за първи път при Peugeot 3008. Тази система е съставена от дизелов двулитров двигател HDi FAP с мощност 163 к.с. и електромотор с мощност 37 к.с.

Така комбинираната мощност на автомобила ще е 200 к.с. Колата ще може да се движи при ниска скорост само с електроенергия и ще има среден комбиниран разход на гориво от 3.5 литра на 100 км. и вредни емисии CO2 от 99 г/км.

Предаването на движението може да бъде и 4х4. От Peugeot казват, че технологията Hybrid4 може да бъде съставена от различни атмосферни двигатели, както и да бъде използвана при различни автомобили с различни каросерии и платформи.

Новата "петица" на Peugeot показва бъдещите насоки на дизайнерските търсения при Peugeot. Размерите на „5 by Peugeot” са: 4860 мм, широчина 1880 мм и разстояние между осите от 2815 мм. Собственото тегло на концепцията е 1880 кг.


2