.jpg)
Двигателят е изцяло алуминиев, бензинов с 8 цилиндъра, обем 5.4 литра и мощност 550 к.с. Мощността е с 10 коня по-висока от тази на предшественика. В същото време новият двигател е с 46.2 кг по-лек от досегашния, което подобрява съотношението между мощност и маса и намалява средния разход на гориво.
.jpg)
По данни на Ford, новият „горещ” Mustang има разход в града от 15.6 литра на 100 км (почти един литър по-малко от предшественика), а извън града 10.2 литра (около 0.4 литра по-малко от сегашния модел).
.jpg)
От SVT са разработили специални спорт пакети за Shelby GT500, наречени SVT Performance. В спортния пакет влизат олекотени лети джанти с размер 19 цола отпред и 20 цола на задната ос. Гумите са от Goodyear, Eagle F1 SuperCar G. Окачването е променено, станало е по-стегнато заради новите пружини.
В САЩ продажбите на новия Shelby GT500 ще започнат от края на пролетта, като цената ще започва от 49 495 долара (около 70 000 лева).


1