Корейският производител Hyundai е започнал разработката на суперкола, която ще се продава под луксозната марката Genesis и ще се конкурира с модели на Ferrari и Porsche. Това разкри в интервю за изданието Wheels главният дизайнер на Hyundai Люк Донкерволке.
Автомобилът ще представлява купе с две места и задвижване към задната ос. То ще се задвижва от хибриден силов агрегат, в който влизат бензинов двигател и няколко електромотора. С разработката на модела ще се занимава спортното подразделение N на Hyundai, което се оглавява от бившия ръководител на BMW M – Алфред Бирман.
Информация за подобни намерение от страна на корейския производител се появи още през 2016 г. Тогава вицепрезидентът на Hyundai – Майк О’Брайън, призна пред медиите, че компанията му обмисля направата на суперкола. Тя трябва да се превърне в аналог на Lexus LFA и Honda NSX.
Година по-рано – през есента на 2015, Hyundai представи по време на автосалона във Франкфурт виртуалната суперкола N 2025 (на снимките). Тя е оборудвана с 4 електромотора, комплект водородни клетки и суперкондензатори, акамулиращи енергията при спирането. Мощността на силовия агрегат е 871 к.с.
Снимки: Hyundai


0