Първи снимки на новия купеобразен кросовър на Mazda – CX4, бяха публикувани от изданието Autohome. От тях става ясно, че моделът почти няма да се различава ок концепта Koeru, показан на автосалона във Франкфурт миналата есен.
Габаритите на Mazda CX-4 са дължина от 4633 мм, широчина – 1840 мм, височина – 1534 мм и разстояние между двете оси - 2700 м. За сравнение концептуалният Koeru e с 33 мм по-къс, с 60 мм по-широк и с 35 мм по-нисък от серийния вариант.
Автомобилът ще се произвежда от съвместното предприятие FAW-Mazda в Китай. Официалната му премиера ще се състои на автосалона в Пекин през следващия месец, като вече са известни двигателите, с които ще се предлага. Това са бензинови мотори с 4 цилиндъра с обем 2,0 и 2,5 литра, развиващи съответно 158 и 192 к.с.
Цените на новата Mazda CX-4 стартират от 160 000 юана (22 400 евро). Засега няма никаква яснота дали кросовърът ще се предлага и на други пазари освен този в Китай.
Снимки: Autohome


0