IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Nissan превърна X-Trail в хибрид

Тази версия на кросовъра харчи само 4,8 л/100 км.

Nissan превърна X-Trail в хибрид

Nissan представи хибридна модификация на новото поколение X-Trail. Моделът вече дебютира в Япония, като се очаква скоро да бъде наличен и на останалите пазари, включително Европа и САЩ.
Nissan превърна X-Trail в хибрид
Хибридният X-Trail е оборудван с 2,0-литров бензинов мотор с 4 цилиндъра, развиващ 147 к.с. и 207 Нм. Той работи съвместно с електрически двигател, добавящ 41 к.с. и 160 Нм, XTRONIC трансмисия и комплект литиево-йонни батерии, заради които обемът на багажника е намален с почти 150 литра – до 400 литра.

Кросовърът разполага със система за рекуперация на енергията при спиране, както и с гуми с понижено съпротивление при търкаляне. Средният разход на хибридния X-Trail е 4,8 л/100 км, а нивата на вредни емисии СО2 са със 75% по-ниски от тези на стандартния модел.

На външен вид Nissan X-Trail Hybrid се отличава от стандартните версии на модела по светодиодите на мястото на фаровете против мъгла, емблемите по каросерията и по дисплея на приборния панел, където излизат показателите на хибридния агрегат по време на движение.

Продажбите на новата модификация стартират на 13 май в Япония. Ценните започват от около 23 400 щатски долара за версията с предно предаване. Моделът с 4WD струва приблизително 27 000 щатски долара.

Снимка: Nissan

 

Тагове: Nissan X-Trail
0 от 500
  • #4
    8 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Именно, точно за това говоря. Под седалките или както при Лексус в пода на колата се интегрират и багажното пространство си остава същото. Освен това се подобрява и центъра на тежестта, както и могат да направят по-добър баланс на тежестта на предната и задната ос. В случая негативите са 3:1. Намален багажник2. Висок център на тежестта3. Теглото на батериите е изцяло върху задната осОт т. 2 и 3 следва лошо пътно поведение. Този път Нисан са си отбили номера с този хибрид.
  • #3
    10 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Тойота не намаляват багажниците, например при хибридните Ярис и Аурис, батериите са под задните седалки!
  • #2
    8 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Ако е само толкова по-скъп ще е добре. Съмнявам се, че може да х2.*** в този хибрид е че са намалили значително обема на багажника. Такъв автомобил се взема не само заради по-високата проходимост, но и заради голям багажен обем. В сличая е голям минус това. Да се учат от Тойота в това отношение и да не слагат батериите на места, които намаляват вътрешния обем.
  • #1
    13 rate up comment 0 rate down comment
    соло ( преди 10 години )
    Като гледам цените в Япония и САЩ, направо ми се приплаква.Тука сигурно ще е поне 20 бонки в лева, отгоре.