IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Най-добрият срещу Най-новият

"5-та предавка" противопостави Porsche Cayenne Turbo и Mercedes-Benz ML 63 AMG

Най-добрият срещу Най-новият

Най-добрият срещу Най-новият
Мощност от над 500 к.с. отдавна не е присъща само суперспортните коли. С такива двигатели се оборудват дори популярните SUV автомобили, които въпреки високите си тегло и център на тежестта трябва да предложат спортна тръпка и прецизно поведение на пътя.

Британското предаване "5-та предавка" провери как се справят два от най-изявените представители на тези автомобили - Porsche Cayenne Turbo и Mercedes-Benz ML 63 AMG. Моделът на Porsche е любим на британското издание, което го определя като най-доброто предложение в този клас. Представителят на Mercedes-Benz обаче е по-нов, което му дава известно предимство.
Най-добрият срещу Най-новият
За да проверят дали най-добрият спортен SUV е все още най-добър, британците изпробват двете машини на писта. Зад волана на ML 63 AMG е бившият автомобилен пилот и водещ на предаването Тиф Нидъл. А Cayenne Turbo е поверен на Марк Хигинс, трикратен рали шампион на Великобритания, който наскоро счупи рекорда за скорост за серийни автомобили при обиколката на легендарното трасе на о-в Ман.

Тестът е разделен на две - спринт 0-100-0 мили в час и бърза обиколка.

При първото изпитание тежащите над 2 тона автомобили трябва да ускорят до 100 мили в час, след което да спрат максимално бързо. При ускорението по-добре се справя ML 63 AMG. В крайна сметка обаче за победител е излъчен Cayenne Turbo, тъй като той спира по-добре и дава по-добър общ резултат. Важно е да се отбележи, че моделът на Porsche е оборудван с опционалните карбон-керамични спирачки.

Резултатите от теста на писта са също доста близки - времената се разминават със само секунда. В крайна сметка обаче Porsche Cayenne Turbo печели и тук.

Според "5-та предавка" моделът на Mercedes-Benz губи заради намесата на системата ESP, която се намесва дори когато е изключена. Технологията подсигурява безопасност на пътя, като отнема от мощността на двигателя и прилага спирачно усилие върху колелата, за да не позволи нежелано поднасяне. На писта обаче това само убива динамиката.

Porsche Cayenne Turbo позволява пълно изключване на системите за стабилизация, което е добро дошло за шофьор със сериозни умения.




Porsche Cayenne Turbo

Двигател: бензинов V8 4.8 с турбо система
Мощност: 500 к.с. и 700 Нм
Максимална скорост: 278 км/час
Ускорение 0-100 км/час: 4.7 сек.
Цена във Великобритания: 84 790 лири

Mercedes-Benz ML 63 AMG

Двигател: бензинов V8 5.5 с турбо система
Мощност: 525 к.с. и 700 Нм
Максимална скорост: 250 км/час
Ускорение 0-100 км/час: 4.8 сек.
Цена във Великобритания: 82 995 лири

0 от 500
  • #14
    7 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Най-селския срещу най-***.Един месец обиколих 8 държави не видях нито един джип освен няколко *** черни с такива ***.
  • #13
    2 rate up comment 5 rate down comment
    CutmasterCFS ( преди 11 години )
    и победителя е БМВ !!!
  • #12
    5 rate up comment 6 rate down comment
    Пора ( преди 11 години )
    Нека на някой от коментиращите тук му падне една от тези коли да видим после дали ще е недоволен.... Въпроса е че няма как това да стане.... Ще си карате малолитражните кочини и ще се убеждавате колко сте добре...
  • #11
    8 rate up comment 0 rate down comment
    Уличен дрифтър ( преди 11 години )
    Според мен: Най-рекламираният срещу най-саморекламиращия се!
  • #10
    5 rate up comment 8 rate down comment
    Doko ( преди 11 години )
    ima samo edin SUV koito shte gi zasrami nemskite groznici i to na polovin cena!JEEP GRAND CHEROKEE SRT V8 HENESSEY!!!!Vsichko ostanalo e palen smiah !
  • #9
    4 rate up comment 8 rate down comment
    958 ( преди 11 години )
    Nice try Mercedes.
  • #8
    35 rate up comment 4 rate down comment
    до БХ ( преди 11 години )
    Пич целите мостове са мноого голямо предимство при офроад, но дори и японските 95% вече не са с цели мостове. Когато не сте компетентни в дадена област е редно да си замълчите... по-престижно ще да е за вас. А тия тучове естествено няма как да са нито истински спортни, нито истински офроад машини. Те са за пред дискотеката и за да може някоя мутра да се катери по-лесно по забранените за автомобили бордюри. Едно време вдигаха москвичите да носат повече, а ся за "престиж" хахаха
  • #7
    15 rate up comment 11 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Ха едни такива спирачки дават уникално предимство... това хич не е тест. Да бяха сложили и на Мерцедеса едни спирачки от карбон да видиш ти тогава... Абе немога да разбера журналистите ли са *** да вярват на такива неравностойни тестове и ги преписват или хората дето после ги четат...
  • #6
    12 rate up comment 11 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Единственото смешно нещо в този сайт си ти Дошо. Ха ха хаа вчера 1000 пъти написа, че френските историци и французите не си знаели историята. И че не германското племе Франки, след като превзема от РИМ Галия и прави държавата Франкия а после и империята на Франките а че германското племе нямало нищо общо със с франция!?!? Следват още по-големи изцепки като Колумб бил асимилирал индианците и Когато САЩ направили държава вече те били асимилирани както си написал само постфактум били сложени в резервати. Постфактум? Асимилирани? Страно, защо тогава от 1786 до 1871 г. правителствата на САЩ е сключило 653 "договора" с 97 индиански племена в тези договори, индианците трябва да предоставят териториите си на САЩ, , води се война и след като армията на САЩ разбива индианските армии, заселва индианците в резервати. Една от тези битки и най-известна в Щатите е битката при Литъл Биг Хорн където обединените сили на *** и северните шайени разбиват Армията на САЩ! Тоест отвово не позна. Ама то не става с хвърляне на ези тура да познаеш какво е било а трябва четене. А най-смешното беше, че САЩ не били превзели с война от Мексико половината си територия а всъщност си я били напазарували от Мексико ха ха ха, това честно ти казва много сериозно ме разсмя. А най-много се смях на това, че всеки път като те питам, къде си прочел че САЩ са си купили петте щата от Мексико, защото такова нещо не пише абсолютно никъде ти ми пишеш, АЗ да докажа, че не са платили ха ха ха хааа. Все едно Аз да напиша, че извънземни са превзели САЩ и да те карам да докажеш че не са! Еми след като никъде не е съобщено, значи не са. Тоест ти трябва да докажеш измишльотината си а не другите твоята. Както спореше, че Версото не било с двигател от БМВ и искаше доказателство, не признаваше доказателствата на списанията и искаше от Тойота и от Тойота ти намерих. А ти никога не даваш доказателства, защото винаги всичко си го измисляш ха ха пълна нула си по-всяка тема. Иначе пращаш хората да учат ха ха ха.. Глупав,глупав.
  • #5
    8 rate up comment 25 rate down comment
    БХ ( преди 11 години )
    Големи ***, естествено че като Мерцедеса е отпред и при спиране ще е отпред. Спирачки се тестват при равни коли, а порша е 5м отзад и после спрял по назад естествено!! И двете коли са страхотни, но тъпо сравнение. А Оризарите да карат по нивите на цели мостове и да не се обаждат, немците са с костюми в "тия жипки"