IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Пускат "Тракия" на 15-и юли

Няма желаещи да градят бензиностанции и кафенета по аутобана, но пък вече са поръчани 44 химически тоалетни

Пускат

Пускат на
Снимка: АПИ

Магистрала "Тракия" е готова на 99,9%, обяви шефът на Агенция "Пътна инфраструктура" инж. Лазар Лазаров, като допълни, че за да е е напълно готова, трябва да бъде положена и заешка ограда, което вероятно ще стане около 8 юли.

"15 юли е срокът за пускането на автомагистралата по договор, и нямам никакви притеснения за отварянето й до Бургас, уточни той. - Няма да забавим и с един ден пускането на "Тракия" след подписване на решението за пускане. Към понеделник основният пакет ще е готов и ще бъде внесен към ДНСК. Платили сме и държавната такса".

Шефът на АПИ обяви, че на всеки един от пътните възли ще бъдат сложени знаци, които да оказват каква дистанция има до най-близката бензиностанция.

"Ние сме издали разрешителни и за съжаление не се случва нищо”, каза той в отговор на въпрос защо няма интерес за изграждане на частни обекти край магистралата.

По отношение на старата част на магистралата, Лазаров обяви, че АПИ на няколко пъти е искала увеличаване на бюджета за ремонти.

"Там ще са необходими около 70 милиона лева за рехабилитация на всички обекти – при Пазарджик и Пловдив, и след Нови Хан – възела в София. Те не бяха включени в бюджета. Надявам се това да се включи в предложението за удължаване на споразумението със Световната банка с три години", посочи той.

Лазар Лазаров обяви още, че участъкът от автомагистрала "Хемус" от Шумен до Белокопитово ще бъде пуснат между 25 и 27 юли.

През юли ще бъде завършен и Лот 1 от автомагистрала "Струма" в участъка Долна Диканя – Дупница.

Днес той присъства на отварянето на ценовите предложения на участниците в откритата процедура за възлагане на обществена поръчка за "Доставка, монтиране и поддържане на химически санитарни възли на площадките за отдих по Лотове 2, 3, 4 и 5" от аутобана.

Обществената поръчка е за разполагането на 44 химически тоалетни върху 22 площадки за отдих в участъка от Стара Загора до Бургас. Стойността е 150 хил. лева без ДДС.

Още новини четете в Dnes.bg

0 от 500
  • #6
    30 rate up comment 6 rate down comment
    mun_4o ( преди 12 години )
    Отсечките Чирпан-Нова Загора и Бургас-Карнобат не ги е направила тройната ламя. парите за тях уреди още Костов. Строителството стана по времето на НДСВ. Станишев само преряза лентата...
  • #5
    12 rate up comment 19 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Според Бойко той я е направил, но ако направим груба сметка ще се види, че е построил участъка Нова Загора- Карнобат. Не броя Стара Загора- Нова Загора, защото беше почти готова когато дойдоха на власт, но му броя участъка до Карнобат, защото беше поти готова преди да слезе от власт преди 4-5 месеца. Тоест направил е отсечка от около 80км. Тройната коалиция направи Отсечката Чирпан-Нова Загора и Бургас-Карнобат. Което си е същото като километри, че и малко отгоре.
  • #4
    18 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Ако не друго Боко магистралка напрай, само дето миналага година новия участък вече беше на места с пропадания и пукнатини... дано накарат изпълнителя, който май е ТРЕЙС, да си оправят гафовете овреме, че да не я затворят догодина...
  • #3
    8 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 12 години )
    Хайде стига де утре пътувам за София еее голяма глупост а уж от 1-ви щяха да я пуснат.
  • #2
    38 rate up comment 1 rate down comment
    Wane ( преди 12 години )
    Аз се надявах на я пробвам на 12-ти, но и на 15 да я пуснат е екстра. Обезателно ще смъкне бройката на тежките катастрофи по пътя към морето.
  • #1
    28 rate up comment 1 rate down comment
    ПП ( преди 12 години )
    Ура!