IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

BMW е премиум производител №1 за 2012 г.

С нови рекорди за миналата година баварците продължават да държат конкурентите си на дистанция

BMW е премиум производител №1 за 2012 г.

BMW е премиум производител №1 за 2012 г.
BMW 3-Series - най-продаваният модел на BMW, който през 2012 година може да се похвали с 406 752 продажби


С рекордни продажби производителят на автомобили BMW държи и през 2012 г. конкуренцията си в горния клас на дистанция. Мюнхенци са доставили 1,845 милиона превозни средства по целия свят, което представлява 10,6% ръст спрямо предходната година.

Въпреки автомобилната криза в Европа трите марки - BMW, MINI и Rolls-Royce, отчитат пикове в продажбите, както обяви в четвъртък компанията. Бяло-синята основна марка отчита ръст от 11,6% до 1,54 милиона продадени коли - най-високото ниво в историята на марката.

Директорът по продажбите на BMW Ян Робъртсън обяви още: "Ние влизаме в 2013-та с попътен вятър и ще се стремим въпреки трудните условия на много пазари към допълнително увеличение в продажбите и нови рекорди по отношение на доставките". Подобно на други производители в луксозния клас компанията продължава да печели от най-големите пазари за автомобили в света - Китай и САЩ.

Със своите продажби BMW изпреварва своя дългогодишен конкурент от Инголщадт - Audi, който също отчете нови рекорди в продажбите. Като цяло дъщерното дружество на VW през изминалата година е продало около 1,455 милиона автомобила в световен мащаб и отбелязва увеличение от 11,7%, обяви компанията в Инголщад.

В края на 2012 г. Audi обяви намерението си да продаде и през тази година повече коли, ако обстоятелствата го позволяват. Особено в Азия и Северна Америка компанията расте значително. В обхванатата от икономическа криза Европа обаче също има ръст – 1,8%.

Daimler е доставил през 2012 г. от своята премиум марка Mercedes 1,32 милиона превозни средства. Базираната в Щутгарт компания дълги години наред бе лидер сред водещите три премиум производители, но загуби лидерската си позиция, а преди година бе застигната и от Audi.

Още новини за пазара на автомобили четете в Investor.bg

0 от 500
  • #4
    18 rate up comment 13 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Луксозния клас принадлеи на немците, правилно. А тойотките и сие - принадлежат на имигрантите и социално-слабите.
  • #3
    21 rate up comment 10 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Не напразно ги наричат тримата крале. БМВ,Ауди и Мерцедес. Това е! Не напразно борбата на всяка една от трите марки е срещу останалите си двама конКуренти. Този клас принадлежи на немците. И като гледам как всяка година увеличават преднината си пред останалите които се броят за премиум, скоро няма да ги стигнат.
  • #2
    9 rate up comment 5 rate down comment
    sinbad0 ( преди 13 години )
    Дистанцията е и в огледалото за обратно виждане....
  • #1
    24 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Симпатизирам на японските коли, но срещу фактите в премиум класа, като тази статия, какжо да се каже.