Най-големият кросовър на Audi - Q7, изживява последните си дни, тъй като концернът от Инголщад планира да го спре от производство през 2014 г., твърдят няколко европейски издания. Ветеранът излезе в първата си версия още през 2005 г., а негова нова генерация няма да има.
Audi Q7 2012
В Audi обаче няма да оставят пазарната ниша незаета, като планират пускането на два нови модела. Първият ще бъде пълнообемен всъдеход Q9, който ще се предлага най-вече в 7-местен вариант. По тази причина неговите габарити ще бъдат доста сериозни, като дължината му ще достигне 5.15 метра. С тези размери Q9 ще трябва да се конкурира с новото поколение на Mercedes-Benz GL, който ще бъде представен на изложението във Франкфурт догодина.
Вторият модел ще бъде по-компактен автомобил от клас "кросовър-купе", като той ще се казва Q8. Именно той ще наследи линията двигатели от отиващия в историята Q7. Пускайки този модел, Audi иска да извади достоен съперник на BMW X6.
Audi Q7 2005


3