IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Volkswagen е най-качествен според американците

Германците са на върха на класацията на Strategic Vision

Volkswagen е най-качествен според американците

Автомобилите на концерна Volkswagen бяха признати от американците за най-качествени на местния пазар. Хечбекът Golf, кабриолетът Eos и кросовърът Tiguan заеха първи места в своите сегменти в класацията на компанията Strategic Vision, която всяка година изготвя рейтинг на най-качествените модели - Total Quality Index.
Volkswagen е най-качествен според американците
Освен автомобилите, които се произвеждат под марката Volkswagen, американците гласуваха за седана Audi A4 като най-добър в сегмента на компактните премиум-автомобили, а лимузина Audi A8 е най-качествена в клас "лукс".

Второто място е за компанията Ford, която печели първото място в класа на кросовърите със средни размери с модела си Flex. Освен това F-150 и F-250/350 са на върха при пълноразмерните и тежки пикапи.

На трето място се нареждат автомобилите на Chrysler, въпреки че нито един от моделите на марката не спечели първо място в някоя от категорииите. При компактните автомобили №1 е Fiat 500, при пълноразмерните седани лидер е Dodge Charger, а Jeep Grand Cherokee е най-качествен при всъдеходите със средни размери.

Американците отчитат и качествата на машините на BMW, като избраха моделите X6, Z4 и 1-Series на първо място в сегментите им. С "отличници" в два от класовете може да се похвали и General Motors, след като при "премиум-купета" за №1 бе избран Chevrolet Corvette, а Chevrolet Volt е на първо място при колите със средни размери.

В рейтинга така и не намери място нито един модел на Toyota, Lexus, Infiniti, Kia и Hyundai.

За съставянето на подобна класация специалистите от Strategic Vision са се допитали до 45 930 шофьори, които е трябвало да оценят управляемостта, динамиката, дизайна, комфорта, икономичността и други елементи на своите коли. Взети са под внимание и дефектите, които са давали колите.

През миналата година победител в същата класация бе Ford, следван от Honda, която през тази година спечели награди само в 3 от категориите, и Volkswagen.
Volkswagen е най-качествен според американците

0 от 500
  • #2
    15 rate up comment 12 rate down comment
    Дифорс Валвматиков ( преди 13 години )
    46000/21=21902190/10=21946000 участници в статистиката21 - категории2190 средно участници в категория10 средно модели в категория219 приблизителен брой автомобили от моделИзвадката е много показателна. За сравнение в TUV в Германия автомобил с под 10 000 изследвани автомобила не влиза в класацията, като там годишно се проверяват на 7 000 000. Честито на феновете на VW, които за първи път ще имат с какво да се хвалят. Най-накрая да излезе подобна (нагласена статистика).
  • #1
    20 rate up comment 22 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    И какво стана сега? Къде са *** на Toyota, Lexus, Kia и Hyundai? Нищо ново под слънцето Американците започвата да разбират къде е истината. А Дошо и миризмата да продължават с легендите за "кечествените" Toyota, Lexus, Kia и Hyundai и "некачествените" немски "навеси". Само че вече май са останали единствените. Другия път като решите да пишете простотиите си прочетете пак от кои марки са най-доволни американците и кои са най-качествените коли според тях.